مریخ تا یکصد سال دیگر مسکونی خواهد شد | هوافضای جوان

مریخ تا یکصد سال دیگر مسکونی خواهد شد

استیفن هاوکینگ ، دانشمند و فیزیکدان بزرگ انگلیسی، در تازه ترین مصاحبه اختصاصی خود با خبرگزاری دولتی روسیه، پیش بینی کرد که مریخ در ۱۰۰ سال آینده توسط انسان ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت و عملا انسان ها از این سیاره به عنوان یک مستعمره مسکونی استفاده خواهند کرد.

استیفن هاوکینگ که به عنوان بزرگترین فیزیکدان معاصر جهان شناخته می شود ادامه داد: اگر چه سفر به ماه ساده ترخواهد بود، اما مریخ تنها ۳ روز دور تراز ماه  قرار دارد که این یک چالش بسیار حذاب برای بشر است.

Stephen_Hawking_Main

استیفن هاوکینگ همچنین افزود: خاک و جو سیاره مریخ ، شبیه ترین نمونه در بین سیارات منظومه شمسی  به زمین است و با توجه با اینکه در سال های اخیر ناسا و دیگر سازمان های فضایی در سراسر جهان، روی مریخ متمرکز شده اند من هیچ تردیدی ندارم  که در فاصله کمتر از ۱۰۰ سال انسان در مریخ شروع به زندگی خواهد کرد.

وی در پابان افزود: برای انجام این کار ما نیاز به سزمایه گذاری قابل توجهی داریم تا بتوانیم دانش خود را در مورد چگونگی زنده ماندن از خطرات ناشی از تابش های کیهانی، زوال و انحطاط بدن و چگونگی مقابله با نبود تدارکات و تجهیزات حیاتی در ماورای زمین افزایش دهیم.

WASHINGTON - AUGUST 12: U.S. President Barack Obama (R) presents the Medal of Freedom to physicist Stephen Hawking during a ceremony in the East Room of the White House August 12, 2009 in Washington, DC. Obama presented the medal, the highest civilian honor in the United States, to 16 recipients during the ceremony. (Photo by Chip Somodevilla/Getty Images)

در پایان ذکر این نکته خالی از لطف نیست که هاوکینگ مبتلا به بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک بوده و از هر گونه تحرک عاجز است؛ نه می‌تواند بنشیند، نه برخیزد، و نه راه برود. حتی قادر نیست دست و پایش را تکان بدهد یا بدنش را خم و راست کند و حتی توانایی سخن گفتن را نیز ندارد و فقط دو انگشت دست چپش قدرت حرکت دارند و او با استفاده از این دو انگشت می‌تواند دکمه‌های رایانه بسیار پیشرفته‌ای را فشار دهد که اختصاصأ برای او ساخته‌اند و به وسیله این کامپیوتر با دیگران ارتباط برقرار می کند.


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.