مقايسه توان نظامي ايران و عربستان سعودی | هوافضای جوان

مقایسه توان نظامی ایران و عربستان سعودى

وبگاه عبری زبان «ماکو» در گزارشی با اشاره به تنش ایجاد شده بین ایران و عربستان سعودی به قیاس توان نظامی دو کشور پرداخت.

هر چند که ایران، حمله به کشورهای مسلمان در دستور کارش نیست و نخواهد بود اما به هر حال این این وبگاه صهیونیستی به قیاس توان نظامی ایران و عربستان سعودى پرداخته است.

313980_496

در این گزارش به توان موشکی زمین به هوای ایران نیز اشاره شده و از آن به عنوان یکی از نقاط قوت اصلی ایران یاد شده، اما قدیمی بودن جنگنده‌های ایران و نحوه نگهداری آن‌ها تنها نقطه ضعف فاحش در برابر عربستان سعودی محسوب می‌شود. وبگاه ماکو در این زمینه نوشت: ایران ارتشی با قدمت و قدرتمند خصوصا در زمینه یگان موشکی دارد اما عربستان سعودی ارتشی بسیار کوچک‌تر و آماتوری در اختیار  دارد.

IMG11411456

در این گزارش درباره قیاس قدرت نیروی هوایی دو کشور آمده است: در حالی که سعودی ها  از جنگنده‌های پیشرفته آمریکایی و اروپایی بهره می برند اما بدنه نیروی هوایی ایران بسیار قدیمی است.

در ادامه این گزارش آمده است: ایران با توجه به ضعف خود در نیروی هوایی سعی کرده است که در عوض توان موشکی خود را بهبود ببخشد، اقدامی که موجب بیم بسیار زیاد کشور های منطقه شده است. ایران به تعداد بسیار زیادی موشک ساخته و موشک‌های بومی این کشور تمام خاک عربستان را به راحتی تحت پوشش خود قرار می دهند.

441091

عربستان به هیچ وجه توانایی انهدام حملات موشکی ایران را ندارد. ایران اخیرا شهرهای موشکی خود را نشان داده‌است که در اعماق زمین قرار گرفته و از حملات هوایی دشمن در امان است. عربستان نیز موشک‌های پیشرفته «دی اف- ۳ » و «دی اف- ۲۱» را در اختبار دارد ولی تعداد آن‌ها مقابل موشک‌های ایران اصلا به حساب نمی‌آیند.

در انتهای این گزارش درباره ی توانمندی نیروی دریایی دو کشور آمده است: ایران دارای نیروی دریایی قدرتمند است و به راحتی می تواند تاسیسات نفتی عریستان را در خلیج فارس هدف گیرد. عربستان نیز به این موضوع واقف است که ایران می‌تواند به کمک موشک‌هایش به راحتی تاسیسات نفتی این کشور را هدف گیرد.

jamaran

 


 

 

یک دیدگاه در ”مقایسه توان نظامی ایران و عربستان سعودى

 • ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ در ۵:۴۸ ق.ظ
  پیوند یکتا

  ایول ایران
  به نظرم حمله کنیم عربستان و از دست سعودی ها نجات بدیم و مکه و مدینه بشه مال خودمون
  بحرین هم خراب کنیم یه پارکینگ بزرگ توش بزنیم :دی

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.