هوافضا,پهپاد,هواپیمای بدون سرنشین | هوافضای جوان

آیا آینده پهپاد ها متحول می‌شود؟

در سال های آینده فروش جهانی پهپاد ها بشدت افزایش خواهد یافت و تا سال ۲۰۲۰ به مرز ۵ میلیارد یورو خواهد رسید. به همین دلیل گروهی از کارشناسان انرژی در ۱۷۰ کیلومتری شمال لندن سرگرم آزمایشاتی هستند تا مشکلات امروزی پهپاد ها را برطرف کنند.

A MQ-9 Reaper unmanned aerial vehicle prepares to land after a mission in support of Operation Enduring Freedom in Afghanistan. The Reaper has the ability to carry both precision-guided bombs and air-to-ground missiles. (U.S. Air Force photo/Staff Sgt. Brian Ferguson)

مشکل اصلی پهپاد های امروزی باتری آن هاست. چرا که باتری آن ها بعد از ۱۵ دقیقه استفاده، باید چندین ساعت شارژ شود.

کارشناسان این گروه اعتقاد دارند که سلول سوخت مشکل زمان پرواز و شارژ باتری را حل می کند و تنها زائدات آن هوای گرم و آب است. شیوه کار سلول سوخت به این شکل است که اکسیژن و هیدروژن با عبور از صفحه هسته سوخت، نیروی برق تولید می کنند.

aaaaaa

آن ها می گویند: با فناوری سلول سوخت، زمان پرواز بین ۱ تا ۲ ساعت بیشتر می شود.یرای این کار تنها کافی است منبع سوخت را عوض کنی که یک دقیقه طول می کشد.

این گروه که به تازگی با یک کارخانه بزرگ سازنده پهپاد قراردادی منعقد کرده اند اعتفاد دارند که این سلول های سوخت فقط محدود به حوزه پهپاد ها نیستند، بلکه از خودروسازی گرفته تا تلفن همراه و عرصه های مختلف کشاورزی، صنعتی، تحقیق و عکاسی هوایی از این پیشرفت بهرمند خواهند داشت. اکنون هم شاهد ساخت خودروهایی که با سلول سوخت کار می کنند هستیم.

DJI_Phantom_2_Vision+_V3_hovering_over_Weissfluhjoch_(cropped)

 

 


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.