هوافضا,هواپیما,جنگنده,اف22,مگس,اف22 رپتور, | هوافضای جوان

جانداری که پیشرفته‌تر از هواپیمای جنگنده است!

یکی از جاندارانی که برای همه ما شاید بیشتر از یک مزاحم همیشگی نباشد، دارای قدرت مانور فوق العاده ایست که حتی پیشرفته ترین جنگنده های امروزی هم در برابر آن حرفی برای گفتن ندارند.

اسم این جاندار مگس است، موجودی که علارغم جثه کوچک خود، دانشمندان را بسیار شگفت زده کرده است. دانشمندان هنگامی که با کمک دوربین های فوق پیشرفته خود، از پرواز های مگسی فیلم برداری می کردند از مانور های فوق العاده این موجود کوچک بسیار شگفت زده شدند.

wwwwwwwwww

در این تحقیق دانشمندان این حشره بسیار ریز را در محفظه آزمایش خود قرار دادند و با کمک ۳ دوربین بسار پیشرفته که به صورت همزمان در هر ثانیه ۷ هزار و ۵۰۰ فریم می‌گیرد، حرکات این جاندار را زیرنظر گرفتند.

این حشره هنگاه فرار از دست دشمن خود در محفظه آزمایش  حرکات بینظیری را به نمایش گذاشت.مگس می تواند همانند یک جنگنده به پشت پرواز کند و هنگام چرخش ۹۰ درجه نیز توانایی‌های بسیار قابل توجهی دارد. همچنین این حشره می تواند در تنها یک صدم ثانیه مسیر پرواز خود را عوض کند، که حتی جنگنده پیشرفته جنگنده اف-۲۲ رپتور در برابر مگس حرفی برای گفتن ندارد.

fly

“مایکل دیکنسون” استاد جانور شناسی در دانشگاه واشنگتن که بر این تحقیقات نظارت کرده است در همین رابطه گفت: این حشره مانند یک جنگنده می تواند به دو طرف و پشت پرواز می کند و با سرعت همه نیروی خود را جمع کرده و از محل  بگریزد؛ همه این کارها تنها در یک پلک بهم زدن اتفاق می‌افتد.

tttttttttttttttttttt

“فلوریان موریس” دانشمند دیگری که در این تحقیقات شرکت کرده است، اظهارکرد: مگس میوه در هر ثانیه ۲۰۰ بار بال می‌زند؛ و این حشره در هر دفعه بال زدن، می‌تواند مانور بدهد و  جهت پرواز خود را تغییر دهد و خودش را به سرعت از محل خطر دور کند.

دیکنسون همچنین بیان کرد: همه فکر می کنند که مگس یک دستگاه عصبی بسیار ساده دارد، ولی از نظر من من مگس دستگاه عصبی بسیار دقیقی دارد، و دقت این دستگاه عصبی به حدی عالی است که هیچ کس نمی‌تواند تصور آن را بکند. مگس با مغزی با اندازه یک دانه نمک واقعا کار های فوق العاده‌ای انجام می دهد.

sssssssss


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.