ماهواره دوستی,محسن بهرامی,رئیس سازمان فضایی,ماهواره بر,موشک, | هوافضای جوان

تعیین تکلیف ماهواره دوستی/ فناوری فضایی کاربردی می‌شود

رئیس سازمان فضایی از تعیین تکلیف ماهواره دوستی که بهمن ماه سال ۹۴ در روز فناوری فضایی رونمایی شد خبر داد. محسن بهرامی گفت: این ماهواره امسال تعیین تکلیف خواهد شد، که یا باید برای آن زمان پرتاب درنظر گرفت و آن را پرتاب کرد و یا به طور کل این ماهواره از ردیف برنامه ها خارج شود.

aaaaaaaaaa

وی همچنین درباره پرتاب سابر ماهواره های در دست انجام همچون ماهواره‌های «پارس ۱ » و «ناهید ۲ » اظهار کرد: نمی توان برای پرتاب این ماهواره ها زمان دقیقی تعیین کرد.

محسن بهرامی ادامه داد: چرا که از زمان طراحی تا ساخت و پرتاب یک ماهواره حدود ۴ تا ۶ سال زمان می برد و نباید سیاست ما این باشد که زمان دقیقی برای پرتاب آن اعلام کنیم و قول بدهیم. اما ما به طور کل در سال ۹۵ پیگیری تعیین وضعیت ماهواره های تعریف شده را در دستور کار داریم.

بهرامی در ادامه خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه های ما در سال ۹۵ مطرح کردن زمینه های مختلف کاربرد علوم فناوری فضایی است. به نحوی که قصد داریم با تعامل با دانشگاهها، کاربردهای دیگری از فناوری فضایی را مورد توجه قرار دهیم.

1901883

وی با تاکیید بر اینکه دانشگاه ها به جای تمرکز بر روی ماهواره، باید بر سایر کاربردها و خدمات فناوری فضایی متمرکز شوند، اضافه کرد: در این زمینه جلساتی را با دانشگاهها خواهیم داشت تا برای سایر زمینه های فناوری فضایی از جمله موضوعاتی مانند علوم اکتشافات فضایی و فناوری سنجش از دور، که منافع بیشتری به همراه دارد، پروژه تعریف کنند.

رئیس سازمان فضایی در ادامه گفت: از دیگر برنامه های ما تصویب برنامه ۵ ساله و ۱۰ ساله فضایی کشور است که باید این برنامه باید در شورای عالی فضایی به تصویب برسد.

 

منبع : مهر


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.