خفاش گوش دراز,خفاش,هوافضا,پرنده | هوافضای جوان

ساخت پهپاد با الهام از خفاش‌ها

دانشمندان با انجام پژوهش های مختلف دریافتند که با الهام گرفتن از تکنیک پرواز خفاش‌های گوش دراز، می‌توان به توسعه پهپادهای پیشرفته‌تر کمک کرد.

برخلاف آنچه دانشمندان در گذشته فکر می کردند، خفاش‌های گوش دراز در پرواز از گوش‌های بزرگ خود کمک می‌گیرند.

خفاش گوش دراز

خفاش گوش دراز

محققان نشان داده‌اند که چگونه هوا در پشت بدن یک خفاش گوش دراز با شتاب رو به پایین رفته و این بدان معنی است که بدن و گوش این حیوانات به حرکت آنها کمک می کند.

این یافته‌ها همچنین نشان دهنده ارتباط تکاملی بین پرواز و سازگاری با محیط زیست و همچنین کشف اشیاء با ارسال امواج صوتی و دریافت انعکاس به عنوان نتیجه است.

Plecotus_auritus_ras

خفاش گوش دراز

یکی دیگر از اکتشافاتی که در طول آزمایش صورت گرفت و هرگز پیش از این در پژوهش‌های مختلف دیده نشده بود این است که چگونه در هنگام پرواز آرام می توانند به سمت جلو حرکت کنند.

حرکت رو به جلوی این خفاش‌ها زمانی صورت می گیرد که در پایان هر بار بال زده این خفاشها‌، بال‌های آنها در بالا و دور از بدنشان قرار می‌گیرد.

AIR_UAV_Heron_Australian_Afghanistan_lg

بنابراین الهام گرفتن از نحوه تولید نیروی این خفاشها برای حرکت، می تواند به مکانیزم‌های کنترل آیرودینامیکی جدیدی در هواپیماهای بدون سرنشین آینده منجر شود.

گفتنی است که این آزمایشات دریک تونل باد انجام شد که در آن خفاش‌های آموزش دیده از میان لایه‌های نازکی از دود برای رسیدن به یک چوب که بر روی آن مواد غذایی قرار داشت گذر کردند.

در همین حال محققان یک پرتو لیزر را بر روی این دود پشت خفاش‌ها تابانده و از ذرات روشن شده این دود تصویربرداری کردند. محققان سپس حرکت دود را برای برآورد نیروهای تولید شده توسط هر بار بال زدن این خفاشها اندازه‌گیری کردند.

yyyyyyyyyyy

منبع : ایسنا


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.