هوافضا,موشک,سپاه | هوافضای جوان

ایران موشک بالستیک ۲ هزار کیلومتری “با خطای ۸ متر” تست کرد

معاون ستاد کل نیروهای مسلح از تست یک موشک بالستیک با برد ۲ هزار کیلومتر خبر داد.

سردار علی عبدالهی طی سخنانی در جشنواره علمی باقر العلوم(ع)، طی سخنانی گفت: موشکی با برد ۲۰۰۰ کلیومتر با خطای ۸ متر را ما دو هفته پیش تست کردیم.

سردار علی عبدالهی افزود: این موشک بالستیک را می‌توانیم هدایت کنیم، از جو خارج شده و مجددا به جو بازگشته و بدون خطا به هدف اصابت کند. معاون ستاد کل نیروهای مسلح هنوز نام این موشک را اعلام نکرده است.

موشک عماد

لازم به ذکر است که موشک‌های بالستیک ۲ هزار کیلومتری ایران شامل موشک‌های قدر اف و سجیل ۱ و ۲ می‌شوند و هنوز مشخص نیست که آیا این موشک‌ها به خطای فوق‌العاده عالی ۸ متر، دست یافته‌اند یا موشک جدیدی تست شده است.

اخیرا، سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در جریان نشست “ایران موشکی” که مشهد مقدس برگزرا شده بود، طی سخنان مهمی اظهار کرده بود که، “موشک سجیل جدیدی که نسبت به سجیل ۱ شرایط بهتری دارد و دارای هدایت پایانی مسیر است به‌ زودی وارد ظرفیت سپاه می‌شود.

ppppppppppمنظور سردار حاجی‌زاده از هدایت پایانی مسیر، همان تکنولوژی‌‌ای است که در موشک‌ عماد به‌کار رفته بود.  موشک عماد آخرین موشک بالستیک دوربرد ایرانی است که سال پیش رونمایی شد. در این موشک که برد آن ۱۷۰۰ کیلومتر است، برای نخستین بار از کلاهکی استفاده شده بود که قادر به هدایت کلاهک تا لحظه اصابت به هدف بود.

 

 

 


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.