شکست ناسا در یک پروژه فضایی | هوافضای جوان

شکست ناسا در یک پروژه فضایی

 

اولین تلاش ناسا برای ایجاد زیستگاه های اضافی(ماژول فضایی) در ایستگاه بین المللی فضایی با شکست مواجه شد.

ناسا امیدوار است که زیستگاه های اضافی بتوانند واقعا فضای قابل سکونت در ایستگاه بین المللی فضایی و مریخ را افزایش دهند، اما دیروز اولین آزمایش این مجموعه با شکست مواجه شد.

575217_372

امروز، ناسا و سازنده زیستگاه ها (Bigelow Aerospace) علت مشکل و خطا را اعلام کردند. پس از این که این زیستگاه ها برای زمان اضافه نصب شدند، اصطکاک بین پارچه ها فشار را به سطح غیر پیش بینی شده رساند و زیستگاه را به خطر انداخت.

دانشمندان ناسا در حال حاضر در حال کار کردن بر روی یک روش آشکار سازی هستند و آن ها برنامه دارند تا فردا دوباره آزمایش را تکرار نمایند . پخش زنده آن در ساعت ۹ به وقت گرینویچ در سایت خود این آزمایش انجام خواهد گرفت. اگر دوباره این آزمایش با شکست مواجه شود، آن ها باد زیستگاه را تخلیه خواهند کرد و در تاریخ دیگری در آینده دوباره آزمایش را تکرار خواهند کرد.

50811680720609189_BG2

اگر ناسا بتواند با موفقیت زیستگاه را باد نماید، آن ها برنامه دارند تا از آن برای یک آزمایش دو ساله بر روی اینکه کجا برای فضانوردان مناسب است، استفاده کنند.این اتاقک ها(ماژول فضایی)  ۷ فوت درازا و ۷٫۷ فوت قطر دارد. اما زمانی که به طور کامل باد شود ۱۳ فوت درازا و ۱۰٫۶ فوت قطر خواهد داشت.

 


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.