چین ماهواره نقشه برداری به فضا پرتاب کرد | هوافضای جوان

چین ماهواره نقشه برداری به فضا پرتاب کرد

چین ماهواره غیر نظامی را به فضا پرتاب کرده که قادر به گرفتن تصاویر سه بعدی از اجسام با وضوح بالا است.

چین ماهواره غیر نظامی نقشه برداری با وضوح بالا را از سکوی پرتاب ماهواره Taiyuan در استان «شانک سی» به فضا پرتاب کرد. نام این ماهواره Ziyuan III ۰۲ و به وزن ۲.۷ تن است.

2086998

این ماهواره بر روی یک راکت Long March ۴B قرار گرفت و به فضا پرتاب شد. استفاده از راکت های Long March ۴B در ماموریت های پروازی برای دویست و بیست و هشتمین بار است که در چین به کار گرفته می شود.

همچنین ماهواره Ziyuan III ۰۲ دو ماهواره NewSat از کشور اروگوئه را با خود به فضا حمل کرد. هر سه ماهواره به مدارهای از پیش تعیین شده خود با موفقیت وارد شدند.

قرار است از ماهواره چینی در امور بررسی منابع زمینی، پیشگیری از بلایای طبیعی، توسعه کشاورزی، مدیریت منابع آبی، برنامه ریزی شهری و امور دیگر استفاده شود. Ziyuan III ۰۲ به عنوان دومین ماهواره ای است که چین در راستای سیستم نقشه برداری سنجش از راه دور تولید کرد و قرار است تا سال ۲۰۳۰ میلادی از این نوع ماهواره ها در چین ساخته شود.

59766376_59865332defcc

ماهواره Ziyuan III ۰۲ به ماهواره قبلی  Ziyuan III ۰۱ که در سال ۲۰۱۲ میلادی پرتاب شد، می پیوندد تا بتواند تصاویر ۳ بعدی با وضوح بالا بگیرد.

در واقع ماهواره Ziyuan III ۰۲ می‌تواند تصاویر سه‌بعدی از اجسام ۲.۵ متری و بزرگتر را ثبت کرده و با استفاده از یک مسافت‌یاب لیزری آن برد، انحراف موقعیت عمودی را به یک متر کاهش دهد.

 

منبع: مهر


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.