ارسال 22 ماهواره به فضا با یک موشک | هوافضای جوان

ارسال ۲۲ ماهواره به فضا با یک موشک

به تازگی سازمان تحقیقات فضایی هندوستان اعلام کرده است که قصد دارد تا با ارسال همزمان ۲۲ ماهواره به فضا به کمک تنها یک موشک، رکوردی جدید در این زمینه را به ثبت برساند.

هندوستان به عنوان یکی از کشورهای رو به رشد در زمینه صنایع فضایی مطرح است و در طول چند سال اخیر توانسته است تا به دور از هر گونه حاشیه و هیاهو، پیشرفت هایی بزرگ را در این رده تجربه کند. حال این کشور قصد دارد تا رکوردی جدید را در زمینه ارسال ماهواره توسط یک موشک از خود برجای بگذارد.

82016004-70617175

رکورد پیشین در این زمینه نیز به خود هندوستان تعلق داشته است و این کشور توانسته بود تا در سال ۲۰۰۸ میلادی، ۱۰ ماهواره را به یک موشک به صورت همزمان به فضا ارسال کند

بر اساس اعلان رسمی سازمان تحقیقت فضایی هندوستان، این سازمان می خواهد تا با استفاده از موشک PSLV-C34 به سراغ ارسال همزمان تعداد ۲۲ ماهواره به جو زمین برود که این امر در تاریخ علوم هوا و فضا بی سابقه خواهد بود. شایان ذکر است که این ۲۲ ماهواره از ۳ ماهواره بومی هندی که برای تحقیقات تخصصی این کشور مورد استفاده قرار خواهند گرفت و ۱۹ ماهواره تجاری تشکیل شده است.

SpaceX

بار اصلی وارد بر روی موشک یاد شده، یک ماهواره نظارت بر زمین است که به تنهایی ۷۱۰ کیلوگرم وزن دارد. علاوه بر این نیز دو نانو ماهواره که توسط دانش آموزان هندی ساخته شده اند نیز قرار است تا در این پروژه به جو کره زمین ارسال شوند. ۱۹ ماهواره باقی مانده به کشورهای دیگر تعلق دارند که سه عدد از آنها متعلق به کشور آلمان بوده و ۱۵۵ کیلوگرم وزن دارند. دو ماهواره متعلق به کانادا هستند و ۱۱۵ کیلوگرم به بار این موشک خواهند افزود. ۱۳ ماهواره نیز متعلق به ایالات متحده آمریکا هستند که وزن کلی آنها برابر با ۱۹۵ کیلوگرم است. دیگر ماهواره باقی مانده نیز از آن کشور اندونزی است و ۱۲۰ کیلوگرم وزن دارد.

 


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.