هواپیما,هوافضا,هواپیمای بدون سرنشین,مسابقات | هوافضای جوان

مسابقات هواپیماهای بدون سرنشین در ایران

 رضا ابراهیمی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد گفت: اولین دوره مسابقات هواپیماهای بدون سرنشین و سامانه های پروازی، شهریور امسال به میزبانی این دانشگاه برگزار خواهد شد.

رضا ابراهیمی گفت: این مسابقات با هدف ارتقاء و توسعه دانش فنی سامانه های پروازی، ایجاد انگیزه، رقابت سالم و جذب دانشجویان نخبه با توانمندی های بالا برگزار خواهد شد.

82112820-70796778
وی گفت: تیم های شرکت کننده در این مسابقات در لیگ های ‘مولتی روتورها’ با محوریت قدرت مانور، پایداری، توان پروازی، میزان خودمختاری، هوش و الگوریتم های کنترلی و هوشمندی ربات،’هواپیماهای مُدل’ با محوریت بررسی توان طراحی و ساخت تیمی پتانسیل دینامیکی، انجام مانورهای پایه و مهارت های خلبانی برای انجام الگوهای کامل پروازی شرکت خواهند کرد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد نجف آباد تصریح کرد:شرکت کنندگان در مدت سه روز در مسابقات ‘گلایدر’ با محوریت سنجش توانایی های طراحی، ساخت و پرواز گلایدرهای دست پرتاب،’هاور کرافت'(نوعی شناور دریایی که بر روی بالشتکی از هوا تکیه دارد) با محوریت بررسی میزان توانمندی و قدرت تیم های شرکت کننده در مواقع اضطراری و عملیاتی و ‘مانور سرعت’ با یکدیگر به رقابت می پردازند.

3922_607
معاون دانشگاه آزاد نجف آباد اظهار کرد: صنایع و ارگان های مختلف مرتبط می توانند از بین این سامانه ها به کشف ایده و طرح های خلاقانه و نو برسند و افراد نخبه و با دانش فنی لازم در این زمینه را شناسایی کنند.
شهرستان نجف آباد در ۳۰ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

منبع: ایرنا


 

 

یک دیدگاه در ”مسابقات هواپیماهای بدون سرنشین در ایران

  • ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ در ۱:۱۶ ب.ظ
    پیوند یکتا

    بازگشتی طولانی از فضاهوای پیر!!!! خخخخخخ

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.