چهارمین آزمایش موفق موشک نیوشپرد | هوافضای جوان

چهارمین آزمایش موفق موشک نیوشپرد

موفقیت جدید برای موشک های قابل استفاده مجدد و گردشگری فضایی.

شرکت خصوصی پرواز فضایی بلو اوریجین متعلق به جف بزوس،بنیانگذار آمازون امروز(یکشنبه ۳۰ خرداد) برای چهارمین بار آزمایش موشک قابل استفاده مجدد خود به نام نیوشپرد را با موفقیت پشت سر گذاشت.

نیوشپرد در آزمایش روز گذشته به ارتفاع حدود ۱۰۳ کیلومتر از سطح زمین رسید. در حین پرواز بخش پیشران یا بوستر از کپسول محل سرنشین‌ها جدا شد و به وسیله موتورهای خود در محل در نظر گرفته شده روی زمین با آرامش کامل فرود آمد.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-06-19 15:00:38Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

این موشک برای رساندن ۶ گردشگر فضایی به ارتفاع بیش از ۱۰۰ کیلومتری از سطح زمین طراحی شده است. بخش پیشران یا بوستر این موشک با رساندن کپسول حامل سرنشین‌ها به لبه فضا توسط تیم ماموریت روی زمین نشانده می‌شود. گردشگرهای فضایی‌ می‌توانند ۴ دقیقه تجربه منحصر به فرد فضایی را تا زمان بازگشت به زمین تجربه کنند. کپسولی که در آینده شامل گردشگرهای فضایی خواهد بود در آزمایش انجام شده با استفاده از دو چتر نجات به آرامی به زمین بازگشت.

این موشک توانایی باقی ماندن در فضا را ندارد و به گفتۀ مسئولان بلواوریجین، به منظور استفاده در توریسم فضایی ساخته شده است. این موشک می تواند پس از عبور از اتمسفر زمین به مدت چند دقیقه در ورای این مرز بماند و امکان معلق ماندن را به سرنشینان بدهد.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-06-19 15:01:00Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

ساخت موشک هایی که از آنها به عنوان بالابرندۀ سفینه ها از آنها استفاده شود و قادر باشند پس از قراردادن سفینه های فضایی در مدار زمین مجددا به زمین بازگردند، از اهداف بسیاری از شرکت های هوافضاست. امکان فرود عمودی این موشک به معنای آن است که بر خلاف گذشته می‌توان از آن بارها برای پرتاب به فضا استفاده کرد و این مسئله با پایین آوردن هزینه‌ها به معنای رونق گرفتن گردشگری فضایی است.  جف بزوس بنیانگذار شرکت آمازون شرکت فضایی‌اش،‌را با این امید تاسیس کرد که روزی بتواند از راکت قابل استفاده مجدد نیو شپرد برای حمل توریست‌های فضایی و رونق بخشیدن به توریسم فضایی استفاده کند. بزوس چندی پیش اعلام کرد که شرکت بلو اوریجین قصد دارد پروازهای آزمایشی سرنشین‌دار موشک خود را از سال آینده آغاز کند و پروازهای مسافران دارای بلیط را نیز از سال ۲۰۱۸ انجام دهد.


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.