3 فضانورد راهی ایستگاه بین المللی فضایی شدند+فیلم | هوافضای جوان

۳ فضانورد راهی ایستگاه فضایی بین المللی شدند+فیلم

دو فضانورد مرد و یک زن به عنوان مسافران جدید ایستگاه بین المللی فضایی برای یک دوره شش ماهه، بامداد امروز (پنجشنبه) با پرتاب موشک سایوز از پایگاه فضایی بایکانور روسیه در قزاقستان راهی فضا شدند.

82139835-70847471

آژانس فدرال فضایی روسیه (روس کاسموس) اعلام کرد: آناتولی ایوانیشین روسی، کتلین روبنز آمریکایی و تاکویا اونیسی ژاپنی خدمه جدید ایستگاه بین المللی هستند.

پرواز این فضانوردان نخستین بهره برداری از سامانه بهبود یافته موشک سایوز روسی نسبت به نسل قبلی است که در بخش های هدایت و الکترونیک ارتقا یافته است.
ماموریت فضایی خدمه جدید انجام انواع آزمایش ها و همچنین تجربه شرایط زندگی در شرایط بی وزنی است.

m4hdico1467895664062

همراه با این فضاپیما ابزار جدیدی موسوم به توالی سنج ژنتیک به فضا ارسال شد.
دانشمندان امیدوارند به کمک این ابزار جدید بتوانند، تاثیرات سفرهای فضایی را بر روی فضانوردان بررسی کنند.

m4hdico1467895831141

ایستگاه فضایی بین المللی که با مشارکت بیش از ۱۵ کشور ساخته شده، در مدار نزدیک و در ارتفاع ۳۳۰ تا ۴۳۵ کیلومتری از سطح زمین در حرکت است که روزی ۱۵ بار دور این سیاره گردش می‌کند.
این ایستگاه محصول همکاری مشترک سازمان های فضایی آمریکا، روسیه، اروپا، ژاپن، و کانادا است، سازمان فضایی برزیل نیز با این برنامه همکاری می کند و چین نیز علاقه خود را برای پیوستن به این جمع بویژه از طریق همکاری با سازمان فضایی روسیه اعلام کرده است.
روسیه تنها دارنده امکانات پرتاب موشک برای حمل ماهواره و تاسیسات فضایی به کشورهای دیگر است که آمریکا و اعضای اتحادیه اروپا از این سامانه ها روسی استفاده می کنند و حتی از پایگاه های خارج از مرزهای خود نیز عملیات پرتاب را برای کشورهای دیگر اجرا می کند.

 

 


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.