fly board air | هوافضای جوان

fly board air

پرواز از آرزوهای قدیمی انسان ها بوده و هست. هرکسی دوست داره هر موقع که اراده کرد بتونه پرواز کنه بدون وجود محدودیت. این آرزوی بشر منجر به تولید هواپیماهای غول پیکری شد که شما تو آسمون و فرودگاه ها می بینید. هواپیماهایی که می تونند تا ۸۰۰ نفر ور هم جا به جا کنند. هواپیماهایی که مسافت های بسیار زیاد رو طی می کنند و می تونند نصف قطر زمین رو طی کنند و به هرجایی که می خواهند برسند.

fly board air

fly board air

اما هنوز پرواز کردن جزء آرزوها و تفریحات بشر است به دلیل این که می خواهد با شرایط آسون و به راحتی به اون دسترسی داشته باشه. مفهوم پرنده های شخصی از این جا شکل گرفتند که هنوز برای جا به جایی در مسافت های کوتاه راه هوایی می تونه خیلی کار ساز باشه و عملیات حمل و نقل رو به خوبی انجام بده.

جت های شخصی و کوادراتورهای شخصی برای تحقق بخشیدن به مفهوم پرنده های شخصی به وجود اومدند و در حال توسعه هستند. این که چه الزاماتی بعضی پرنده های رو به صورت پره ای دراورده و بعضی اون ها رو به صورت جت ها درآمده اند باید به صورت دقیق تر مورد بررسی قرار بگیره و ماموریت هر دو پرنده به خوبی مشخص بشه.

fly board air

fly board air

استفاده از پرنده های شخصی مزایای زیادی داره و می تونه استفاده های مختلفی داشته باشه و ماموریت های مختلفی داشته باشه. از جمله استفاده های اولیه ای که برای این پرنده پیش بینی شده استفاده در مراکز تفریحی و جنبه های تفریحی اون هست.  اما قطعا می دونید که این تموم اون چیزی که از توسعه این پرنده ها در نظر دارند نیست به دلیل این که توسعه این پرنده ها بسیار هزینه بردار است و استفاده تنها برای تفریح غیر منطقی است. بنابراین اهداف بلندتری برای تولید این پرنده وجود داره.

fly board air

fly board air

یکی از مهم ترین مشکلاتی که بشر از ابتدا با اون مواجه بوده مسئله حمل و نقل بوده و در دوران های مختلف برای اون راه حل های مختلفی ارائه داده. اگر به اطراف خودمون نگاه کنیم می بینیم که اگر حمل و نقل وجود نداشته باشه زندگی ممکن نخواهد بود. گاهی حمل و نقل خود انسان هدفه و گاهی هم حمل و نقل بار و جنسی مورد نظره. می بینید که حمل و نقل همه جا رو گرفته از روی زمین ، توی آسمون ، روی دریاها و اقیانوس ها تا زیر زیر زمین.

fly board air

fly board air

انواع حمل و نقل نیاز به انواع وسیله ها داره برای مسیرهای دور یه نوع وسیله وجود داره و برای مسیرهای کوتاه و یه نوع دیگه. شرایطی که وسیله حمل و نقل قراره توی اون عملیات انجام بده خیلی در طراحی اون پرنده تاثیر می گذاره. یک از انواع حمل و نقل هایی که وجود داره حمل و نقل های دورن شهری است که فاصله ها زیاد نیست اما شرایط محیطی اون پیچیده است. پرنده هایی که امروزه به صورت زیر دیده می شوند آینده چنین حمل و نقل هایی رو می سازند.

 

قطعا وقتی ظرفیت روی زمین و زیر زمین جوابگو برای جا به جایی انسان ها در شهر نباشه گزینه آسمون مطرح می شه البته رفتن به سمت آسمون تنها به دلیل کمبود ظرفیت زمین و زیر زمین نیست بلکه دلایل دیگه ای مثل سرعت جا به جایی هم مد نظر بوده.

تحقیق و توسعه پرنده های شخصی در حال ادامه است و با جدیت در حال پیگیری است اما باید دقت داشت موانع زیادی در مورد این نوع پرنده وجود داره. به دلیل شرایط پیچیده ای است که قرار است این پرنده ها در اون ها عملیات انجام بدهند. موانع پیشرفت این پرنده ها انواع مختلفی داره بعضی از اون ها به تکنولوژی های کنونی برمی گرده و بعضی دیگه به مسائل مربوط به علیماتی کردند این پرنده. همون طوری که در ابتدا اتومبیل ها وارد شدند و بعد از گذشت زمانی نیاز به قوانین راهنمایی و رانندگی داشتند این پرنده ها نیز از این قاعده مشتثنی نیستند و باید دید که طراحان این موانع رو چه طور حل می کنند.

fly board air

fly board air


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.