تصویر خیره‌کننده ناسا از آتش یک موشک+فیلم | هوافضای جوان

تصویر خیره‌کننده ناسا از آتش یک موشک+فیلم

آتش ناشی از روشن شدن موشک معمولا به قدری درخشان است که تاکنون تصویر دقیقی از آن ارائه نشده بود و اکنون ناسا از دوربین جدیدی رونمایی کرده که می‌تواند جزئیات این توده آتشین را نمایش دهد.

پیش از این بیشتر از تنظیمات نوردهی استفاده می‌شد اما این کار باعث تیره‌تر شدن سایر بخش‌های تصویر می‌شد. بیشتر دوربین‌ها نیز  در هر زمان تنها یک نوردهی را ثبت می‌کنند.

اما پروژه جدید “محدوده استریو X دینامیک بالا” (HiDyRS-X) بر این مشکل فائق آمده و توانسته چندین نوردهی حرکت آهسته را به یک باره ثبت کند و در نهایت آنها را به شکل یک فیلم باکیفیت‌تر ترکیب کند.

این دوربین از شیوه مشابهی استفاده می‌کند که عکاسان شب از آن در زمان ترکیب تصاویر متعدد در یک پست برای دستیابی به یک تصویر تاثیرگذار بهره می‌برند.

این تصاویر به نمایش یک آزمایش موتور موشک QM-2 در حالت آهسته پرداخته‌اند که در اواخر ژوئن توسط شرکت اوربیتال برای آزمایش نسخه مقیاس کاملی از تقویت‌کننده موشک جامد اجرا شده بود. این تقویت‌کننده قرار است موشک غول‌پیکر سیستم پرتاب فضایی ناسا را به فضای عمیق ارسال کند.

این آزمایش تنها دو دقیقه طول کشید. این دومین و آخرین آزمایش مقیاس کامل تقویت‌کننده‌های موشک جامدی بود که قرار است برای ابرموشک ناسا استفاده شوند. نخستن آزمایش در مارس ۲۰۱۵ انجام شد.

ناسا قصد دارد از این موشک برای پرتاب فضاپیمای جدید اوریون در ماموریت‌هایی به مقصد یک سیارک، مریخ و فراتر از آن استفاده کند. اولین پرواز آزمایشی این فضاپیما و موشک برای پاییز ۲۰۱۸ برنامه‌ریزی شده است.

دوربین HiDyRS-X در حال حاضر در مرحله پیش‌ساخت قرار دارد و دانشمندان قصد دارند نسخه دوم آن را با قابلیت‌های پیشرفته‌تر از جمله هم‌ترازی بسازند.

AndroidOnlineNewsImage.aspx

تصویر با دوربین HiDyRS-X

 

تصویر عادی

تصویر عادی

 

منبع :تسنیم


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.