ناسا نیازمند کمک برای شکار یک سیارک | هوافضای جوان

ناسا نیازمند کمک برای شکار یک سیارک

ناسا در تلاش برای نمونه‌برداری از یک سیارک، اکنون از شرکت‌های مختلف هوافضا خواسته تا طرحهای خود را برای به واقعیت پیوستن این ایده ارائه کنند.

AndroidOnlineNewsImage.aspx

ناسا مدت‌هاست که به دنبال شکار یک سیارک، کشیدن آن به مدار بین زمین و ماه و ارسال انسان بر روی آن به منظور نمونه‌برداری است.

در راستای پروژه جدید سازمان فضایی آمریکا(ناسا) موسوم به ARM-UP که اعلام عمومی شده، از ماه سپتامبر طرح‌های مختلف برای این ماموریت پذیرفته خواهد شد.
این ماموریت دو مرحله دارد: اول یک مرحله رباتیک است که یک فضاپیمای بدون سرنشین را در سال ۲۰۲۱ برای کشیدن یک سیارک به فضای بین زمین و ماه پرتاب خواهد کرد.
در مرحله دوم که برای سال ۲۰۲۸ برنامه‌ریزی شده، گروهی از فضانوردان توسط فضاپیمای اوریون به سیارک شکار شده سفر خواهند کرد تا نمونه‌های آن را به زمین بازگردانند.
طرحهایی شامل ارائه تجهیزات برای ماموریت رباتیک مانند ابزار علمی ناسا در این پروژه پذیرفته خواهند شد. ناسا همچنین درخواست عضویت برای تیم اکتشافی را نیز قبول خواهد کرد تا افراد منتخب، تجربه و تخصص خود را برای سه تا پنج سال آینده در اختیار این پروژه بگذارند.
در نهایت، طرحهای ارائه شده از سوی شرکتها برای شرکت در فاز ماموریت سرنشین‌دار و همچنین به منظور دسترسی به سیارک پس از پایان ماموریت ناسا بر روی آن مورد نظارت قرار خواهند گرفت.
این سازمان دقیقا دلیل روی آوردن به شرکت‌های خصوصی فضا برای این ماموریت را توضیح نداده است اما رسانه‌ها متذکر شده‌اند که هزینه‌های مرحله رباتیک این پروژه از ۱.۲۵ میلیارد به ۱.۴ میلیارد دلار افزایش یافته و ناسا اظهار کرده که قصد ندارد بودجه‌ای در اختیار این ماموریت قرار بدهد.

منبع :ایسنا


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.