هرمس 450 | هوافضای جوان

هرمس ۴۵۰ (hermes 450)

پهپادها یا همان پرنده های بدون سرنشین که از دور کنترل می شوند در حال گسترش هستند و در اخبارها زیاد دیده می شه که هر روزه این پهپادها در حال انجام چه ماموریت های مختلفی هستند. از جمله ماموریت های مهم این پرنده ها عملیات های شناسایی و داده برداری است. پهپاد هرمس ۴۵۰ نیز با همین ماموریت توسط رژیم صهیونیستی طراحی و ساخته شده است.

هرمس 450

هرمس ۴۵۰

هرمس ۴۵۰ که توسط شرکت Elbit systems تقریبا در سال ۲۰۰۳ طراحی و تولید شده از نوع پهپادهای متوسط محسوب می شه. از جمله ویژگی های مهمی که هر پرنده شناسایی خوب باید داشته باشد این است که مداومت پروازی بالایی داشته باشد تا بتونه در مدت طولانی به جمع آوری داده بپردازه. این پهپاد هم از این ویژگی بهره منده و می تونه ۲۰ ساعت پرواز داشته باشه. برای ایجاد رادار گریزی تمام بدنه این پرنده از کامپوزیت ساخته شده. استفاده از کامپوزیت باعث شده که این پهپاد سبک بشه و موتور کم توان تری نیاز داشته باشه. هر چه موتور کم توان تر باشد نویز ایجادی اون هم کمتر می شه بنابراین به رادارگریزی اون کمک می کنه.

این پهپاد به کشورهای زیادی فروخته شده که از جمله اونا می شه به کشورهای آذربایجان ، برزیل ، گرجستان ، سنگاپور ، کرواسی ، انگلیس و آمریکا اشاره کرد. چند وقت پیش هم این پهپاد برای جاسوسی از منطقه نطنز وارد کشور شد که پدافند هوایی تونست اون رو مورد اصابت قرار بده. بعد از شکار شدن این پهپاد توسط کشورمون شرکت تولید کننده اون خیلی ضرر کرد چون داشتند به کشورهای مختلفی می فروختند و این سقوط روی فروششون تاثیر منفی گذاشت.

هرمس 450 فروخته شده

هرمس ۴۵۰ فروخته شده

فکر نکنید که با این پهپاد فقط از ایران جاسوسی می کردند قبل از ورود به ایران به روسیه فرستاده بودند که اونجا هم روسیه متوجه حضور این پهپاد می شه و با جنگنده میگ ۲۹ اون رو ساقط می کنه. تصویر زیر لاشه این پهپاد تو روسیه رو نشون می ده.

هرمس 450 ساقط شده توسط روسیه

هرمس ۴۵۰ ساقط شده توسط روسیه

از جمله ویژگی هایی که این پهپاد داره اینه که از روی زمین کاملا قابل کنترله. اپراتور به هر سمتی که بخواهد می تواند اون ررو بفرسته. حتی قابلیت این رو داره که روی هدفی خاصی تمرکز کنه و اون رو دنبال کنه. دوربین ها و سنسورهای قوی ای که بر روی اون نصب شده قابلیت تشخیص اشیاء زمینی رو به اون می ده و حتی می تونه عملیات در شب داشته باشه. فیلم زیر می تونه کمک کنه باشه :

اسرائیل از این پهپاد در جنگ ۳۳ روزه با لبنان استفاده های زیادی کرد با این پهپاد مناطقی که نیروی های حزب الله قرار داشتند رو رصد می کرد و اطلاعاتش رو به مرکزهای زمینی ارسال می کرد.

هرمس 450

هرمس ۴۵۰

مشخصات فنی :

ارتفاع عملیات :

۱۸۰۰۰ پا

حداکثر مداومت پروازی :

۲۰ ساعت

بیشترین سرعت :

۲۰۰ کیلومتر بر ساعت

طول دهانه بال :

۱۰.۵ متر

طول بدنه :

۶.۱ متر

حداکثر وزن برخاست :

۵۵۰ کیگرم

حداکثر وزن سوخت :

۱۲۰ کیلوگرم

توان موتور :

۵۲ اسب بخار


 

 

5 دیدگاه در ”هرمس ۴۵۰ (hermes 450)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.