تلاش کره ی شمالی برای بهبود ناوگان هوایی خود | هوافضای جوان

تلاش کره ی شمالی برای بهبود ناوگان هوایی خود

کره شمالی که برای بهبود و تقویت ناوگان هواپیمایی خود با فشارهای خارجی روبروست، با احداث یک مرکز نگهداری و حفاظت از هواپیماهای مسافربری تلاش دارد شرایط بهتری را برای ناوگان هوایی خود فراهم سازد.

photo_2016-09-05_07-51-57

به دنبال حوادث اخیر برای هواپیماهای «ایرکوریو» کره شمالی که تنها ناوگان هوایی این کشور به حساب می آید، کشورهای دیگر خواستار بهینه سازی این خط هوایی شده بودند ، بخصوص پس از آنکه دودی از کابین یکی از هواپیماهای این خط در پرواز به چین باعث بروز مشکل و نهایتا زمین گیر شدن هواپیما شد، چینی ها به شدت کره شمالی را برای تغییر این وضعیت و برون رفت از مشکلات هواپیماها تحت فشار قرار دادند.

چین خواستار آن شده بود که کره شمالی هم مراکزی برای بهینه سازی هواپیماها و نگهداری بهتر آنها ایجاد کرده و هم اینکه خدمه را با فنون جدید آشنا سازد.

حالا گزارش خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی حاکی است که این مرکز نگهداری و حفاظت از هواپیماهای «ایرکوریو» در ماه می (اردیبهشت – خرداد) ساخته شده و بتدریج تکمیل شده است.

موسسه ای در دانشگاه هاپکینز آمریکا هم می گوید، تصاویر ماهواره ای را در اختیار دارد که وجود این مرکز را تایید می کند.

این مرکز در نزدیکی و حاشیه فرودگاه بین المللی پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی ساخته شده و برای احداث آن میلیون ها دلار هزینه شده است.

گفته می شود که فضایی به مساحت ۵۰۰ متر برای این کار و نگهداری سه هواپیمای غول پیکر با بهترین و مدرن ترین تجهیزات برای این کار اختصاص داده شده است.

براساس رتبه بندی که موسسه بین المللی «اسکای ترکس» در خصوص معرفی بدترین ایرلاین های جهان در سال ۲۰۱۵ اعلام کرده است، شرکت هواپیمایی «ایرکوریو» کره شمالی رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

این شرکت هواپیمایی که برای چهارمین سال پیاپی این عنوان را حفظ کرده، از پنج ستاره «اسکای ترکس» فقط یک ستاره را بدست آورده است.

براساس گزارش پایگاه خبری هواپیمایی بین المللی، به دلیل استاندارد های کیفی پایین این شرکت که در سال ۱۹۵۴ تاسیس شد، بیشتر پروازهای آن به چین و برخی نیز به روسیه انجام می شود.


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.