ایران ، قطب آموزش مهارت های خلبانی در منطقه | هوافضای جوان

ایران ، قطب آموزش مهارت های خلبانی در منطقه

بازدید اصحاب رسانه از فرودگاه کرمان و همچنین آشیانه‌‌ تعمیر و نگهداری، مرکز آموزش خلبانی، مرکز شبیه‌ساز پرواز ماهان و دانشگاه علمی کاربردی آموزش فنون هوانوردی ماهان در کرمان، ‌انجام شد.در ‌ابتدای این بازدید مدیر مرکز شبیه ساز پرواز (سیمولاتور) ماهان، اظهار داشت: در زمینه آموزش خلبانی، پتانسیل مناسبی در کشور وجود دارد، ضمن آنکه ایرانیان از نظر تبحر در خلبانی، در رتبه بالایی قرار دارند.

photo_2016-09-09_22-58-39

* خرید ۶ فروند هواپیمای آموزشی جدید برای آموزش خلبانان کشور

حاتمی اظهار داشت: در حال حاضر به‌روز ترین مرکز آموزش خلبانی و نیز شبیه‌ساز پرواز در کشور و منطقه، در استان کرمان قرار دارد که وجود بسیاری از خلبانان ماهر امروز در کشور، حاصل برگزاری دوره‌‌های تخصصی در همین مرکز است.

‌مدیر مرکز شبیه‌ساز پرواز (سیمولاتور) ماهان با بیان اینکه ‌هواپیمایی ماهان در راستای آموزش مهارت‌‌های خلبانی ۶ فروند هواپیمای کوچک ۲ تا ۴ نفره‌ به‌روز خریداری کرده است، اظهار داشت: ‌این هواپیماها از تایپ‌های مختلف ‌(نظیر دایموند) خریداری شد تا برای آموزش هر چه بهتر خلبانی در کشور بکار گرفته شود.

‌* آموزش خلبانی با ۳ شبیه‌ساز پرواز‌/نصب سیمولاتور ایرباس ۳۴۰ تا آذرماه امسال/هزینه هر سیمولاتور تا ۲۵ میلیون دلار

حاتمی با اشاره به اینکه‌ سیمولاتور ‌همه رفتارهای یک هواپیما در آسمان را برای خلبان شبیه‌سازی می‌کند، گفت: حتی فشار هیدرولیک روی جک‌ها نیز به دقت انجام می‌شود که این موجب خواهد شد همه رفتارهای یک هواپیما در پرواز برای خلبان تداعی شود، حتی حالت کنده شدن از باند و نیز نشستن روی باند و ضربات احتمالی، همه‌ برای خلبان شبیه‌سازی ‌می‌شود تا پس از این آموزش، بتواند با تجربه کافی و به راحتی پرواز انجام دهد.

وی بیان کرد: در حال حاضر شبیه‌ساز هواپیماهای ایرباس ۶۰۰-۳۰۰ و نیز هواپیمای RJ که جزو آخرین مدل‌های شبیه‌ساز پرواز در دنیا است، در کرمان داریم، ضمن آنکه شبیه‌ساز ایرباس ۳۴۰ نیز در آذرماه امسال نصب می‌شود.

حاتمی با اشاره به اینکه شبیه‌ساز پرواز (سیمولاتور) ایرباس ۶۰۰-۳۰۰، تایپ ایرباس ۳۱۰ را هم پوشش می‌دهد، گفت: همچنین ۲ شبیه‌ساز پرواز دیگر نیز به زودی نصب خواهد شد و تایپ آموزش خلبانی ماهان در کشور کامل می‌شود.

مدیر مرکز شبیه‌ساز پرواز ماهان با اشاره به وجود متقاضیان خارجی برای آموزش از طریق این شبیه‌ساز‌ها افزود: سالانه ۳۰ درصد وقت این شبیه‌سازهای پرواز توسط نیروهای شرکت‌هایی خارج از ماهان و حتی متقاضیان کشورهای همسایه ایران استفاده می‌شود.


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.