پرواز موفقیت آمیز نسل جدید هواپیمای فضایی | هوافضای جوان

پرواز موفقیت آمیز نسل جدید هواپیمای فضایی

هواپیمای فضایی SpaceShipTwo VSS Unity که توسط طراحان و مهندسان شرکت ویرجین گلکتیک ساخته شده بر فراز صحرای موهاوی کالیفرنیا به پرواز درآمد تا بدین ترتیب شمارش معکوس برای پرواز نخستین گردشگران فضایی به مدار زمین آغاز شود.

AndroidOnlineNewsImage.aspx

در این پرواز آزمایشی سرنشین دار، هواپیمای فضایی به بالابرنده آن یعنی سیستم پروازی WhiteKnightTwo متصل شده بود.
ویرجین گلکتیک درخصوص جزئیات این پرواز گفت: هواپیمای فضایی و بالابرنده آن به ارتفاع ۱۵ کیلومتری زمین رسیدند. این پرواز ۳ ساعت و ۴۳ دقیقه به طول انجامید.
این شرکت هدف از انجام پرواز آزمایشی SpaceShipTwo VSS Unity را بررسی دقیق عملکرد آن در دماهای سرد ارتفاعات عنوان کرده است. همچنین ارزیابی کنترل مأموریت این سیستم پروازی از دیگر اهداف این پرواز آزمایشی عنوان شده است.

ویرجین گلکتیک اعلام کرده که هدف از این پروژه تنها ساخت یک هواپیمای فضایی نیست بلکه دستیابی به سیستم مطمئن پروازی است که بتواند هزاران ساعت پرواز ایمن انجام دهد.
پرواز اخیر این هواپیمای فضایی پس از گذشت حدود دو سال از سقوط مرگبار هواپیمای فضایی VSS Enterprise در سال ۲۰۱۴ صورت گرفت. در آن حادثه، هواپیمای فضایی ویرجین گلکتیک تنها ۱۳ ثانیه پس از جدا شدن از بالابرنده خود دچار نقص فنی شد و در نهایت با سقوطی مرگبار از بین رفت.
در آن حادثه یکی از دو خلبان هواپیمای فضایی کشته شد. تحقیقاتی که از سوی سازمان هوانوردی فدرال آمریکا صورت گرفت اشتباه همان خلبان را عامل سقوط عنوان کرد.

منبع :مهر


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.