سفر سه هفته‌ای فضاپیمای اوریون به دور ماه در سال ۲۰۱۸ | هوافضای جوان

سفر سه هفته‌ای فضاپیمای اوریون به دور ماه در سال ۲۰۱۸

مقامات سازمان فضایی آمریکا (ناسا) می گویند: نسل بعدی فضاپیمای حامل سرنشین این سازمان درسال ۲۰۱۸ عازم یک سفر تاریخی به دور ماه خواهد شد.

Orion_Service_Module

کپسول اوریون که برای پرواز آزمایشی بدون سرنشین معروف به ماموریت اکتشافی (EM-1) استفاده خواهد شد، اکنون تقریبا کامل شده است.
مهندسان و تکنسین ها برای نصب سیستم های حیاتی این کپسول راهی شده اند.این کار در داخل یک اتاق بزرگ و تمیز در ‘ساختمان عملیات و بررسی نیل آرمسترانگ’ در مرکز فضایی کندی ناسا صورت می گیرد.
‘ژول اشنایدر’ مدیر عملیات KSC اوریون گفت که تیم KSC کار خود با اوریون را در فوریه یا مارس ۲۰۱۸ به اتمام خواهد رساند.
پس از آن محققان این سازمان فضایی به منظور آماده سازی اوریون برای ماموریتEM-1 که اکنون برای ماه اکتبر یا نوامبر ۲۰۱۸ برنامه ریزی شده است، فعالیت خواهد کرد.
Orion_with_ATV_SM
ماموریت EM-1 نخستین پرواز سیستم فضایی پرتاب (SLS) (راکت بزرگی که ناسا برای ارسال فضانوردان به سمت مریخ و سایر مقاصد دور دست در حال ساخت است) خواهد بود. این سیستم فضایی پرتاب در جریان ماموریت EM-1 ، فضاپیمای اروریون را روانه یک پرواز سه هفته ای به دور ماه خواهد کرد. این ماموریت برای آزمایش عملکرد این کپسوب در اعماق فضا طراحی شده است.
اوریون پیش از این نیز یک بار به فضا پرواز کرده است. در دسامبر ۲۰۱۴ این کپسول یک گردش مداری چهار ساعته بدون سرنیشین را معروف به پرواز آزمایشی ماموریت اکتشافی – ۱(EFT-1) انجام داد .
فضانوردان برای اولین بار در ماموریت اکتشافی – ۲ (EM-2) سوار فضاپیمای Orion خواهند شد و ناسا اعلام کرده است که این ماموریت دیرتر از سال ۲۰۲۳ انجام نخواهد شد.

منبع :ایرنا


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.