بومرنگ کوچک مقوایی | هوافضای جوان

بومرنگ کوچک مقوایی

در این روش ساخت بومرنگ هایی به شما آموزش داده میشه، که علاوه بر اینکه در محیط خانه قابل پرتاب هستن، مثل بومرنگ واقعی پرواز کرده و به سمت شما برمی گردن. با این روش ساخت، به سادگی میتونید، اثر شکل های مختلف بومرنگ، روی مسیر پرواز رو آزمایش کنید. برای این کار به قیچی، ورقه مقوایی نازک و صاف و نقشه برش بومرنگ نیاز دارید.

عوامل موثر در پرواز یک بومرنگ عبارتند از:

  • سرعت چرخش اولیه
  • سرعت پرتاب
  • طول هریک از بال ها
  • زاویه بین دو بال
  • ضریب نیروی برا در هر بال (یا به  عبارتی نوع ایرفویل بال)
  • وزن و توزیع جرمی بومرنگ

با روش ساخت پیش رو، همه پارامترهای فوق رو میشه مورد بررسی قرار داد. که به طور خاص نقشه هایی رو برای آزمایش اثر تغییر زاویه بین دو بال و تغییر توزیع جرمی، رو برای شما روی سایت قرار دادیم.

قدم اول اینه که نقشه بومرنگ رو پرینت بگیرید. (نشنیده بگیرید ولی میشه مقیاس نمایش فایل پی دی اف رو یک به یک کنید، و یک کاغذ رو روی مانیتور کامپیوتر بزارید و دور شکل رو به آرومی با مداد خط بکشید)

با کلیل بر روی شکل زیر نقشه بومرنگ، با زاویه متفاوت بین دو بال رو دریافت کنید

MiniBoomerangAngleTestTmb

با کلیک بر روی شکل زیر نقشه بومرنگ با توزیع جرمی متفاوت رو دریافت کنید. البته سازنده اصلی این نقشه، عنوان کرده که این کار تغییر ایرفویل بال هست، که این نظر اشتباه هست چون ایرفویل تمام این بومرنگ ها یک صفحه تخت هست.

MiniBoomerangAirFoilShapeTmbحالا دور شکل رو کمی خارج از خط ببرید و اون رو با چسب ماتیکی به مقوا بچسبونید. بعد از این کار مقوا رو از روی خط بومرنگ با قیچی، ببرید.

MiniBoomerangStiffen

برای پرتاب این بومرنگ از چند روش میتونید استفاده کنید. اولیش اینه که یک نوار مستطیل شکل از ورقه کاغذ ببرید و اون رو از وسط تا کنید.

 

MiniBoomerangCut

بعد با این کاغذ تا شده، مثل گیره انتهای بومرنگ رو بگیرید و با ضربه محکم انگشت ، بومرنگ رو به پرواز در بیارید.

BoomerangLauncherروش دیگه اینه که بومرنگ رو بزارید لبه کتاب و بعد با انگشت پرتابش کنید.

BoomerangBookLaunchروش بعد هم اینه که با دست خیلی آروم گوشه بومرنگ رو بگیرید و بعد بومرنگ رو با ضربه انگشت به چرخش در بیارید و پرتاب کنید.

BoomerangFingerLaunch


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.