ایلان ماسک از طرح های خود برای سفر به ماورای مریخ می گوید | هوافضای جوان

ایلان ماسک از طرح های خود برای سفر به ماورای مریخ می گوید

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت فضایی اسپیس ایکس به تازگی جزییات بیشتری راجع یکی از پروژه های آینده نگرانه این شرکت ارائه کرده که نشان می دهد این پروژه از آنچه تاکنون گمان می رفت، بلندپروازانه تر است.

AndroidOnlineNewsImage.aspx

آقای ایلان ماسک در حساب کاربری خود در توییتر اعلام کرده که پروژه Mars Colonial Transporter این شرکت به نام تازه ای نیاز دارد، چرا که این پروژه توانایی دستیابی به سیاره هایی بسیار دورتر از مریخ را نیز دارا است:

به نظر می رسد پروژه MCT می تواند بسیار دورتر از مریخ هم سفر کند، در نتیجه به نام جدیدی نیاز دارد…

بلافاصله پس از انتشار این مطلب از سوی آقای ماسک، بسیاری از کاربران خوش سلیقه توییتر دست به کار شدند و مسابقه ای بر سر نام جدید این پروژه به راه افتاد. البته آقای ماسک نیز بیکار ننشست و خودش نیز نامی را مطرح کرد:
شاید نام :Ultimate Spaceship, Version 2″ بد نباشد؟!

پروژه MCT به طرح اسپیس ایکس برای ساخت فضاپیمایی برای حمل انسان به مریخ اشاره دارد. قرار است که این فضاپیما همراه با راکت بزرگ این شرکت با نام raptor به فضا پرتاب شود. قرار است مرحله نخست این طرح در سال ۲۰۲۲ آغاز شود و طی آن، فضاپیما به طور آزمایشی و بدون سرنشین پرتاب شود. در صورت موفقیت آمیز بودن این طرح، فضاپیمای سرنشین دار در سال ۲۰۲۴ راهی مریخ می شود.

این بیانیه از سوی آقای ماسک در موقع مناسبی مطرح شده است، چرا که در تاریخ بیست و هفتم سپتامبر شاهد برگزاری کنفرانس جهانی فضانوردی خواهیم بود و آقای ماسک یکی از سخنرانان اصلی در آن خواهد بود و عنوان سخنرانی او “تبدیل انسان به موجودی با قابلیت زندگی روی سیاره های مختلف” خواهد بود.

منبع :تک شات


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.