کنفرانس بین‌المللی انجمن هوافضای ایران برگزار می‌شود | هوافضای جوان

کنفرانس بین‌المللی انجمن هوافضای ایران برگزار می‌شود

شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن هوافضای ایران با حمایت مرکز ملی فضایی ایران سوم تا پنجم اسفندماه امسال برگزار می‌شود.

AndroidOnlineNewsImage.aspx

در دهه‌های اخیر تحولات در عرصه هوافـضا به یکی از مهمترین عوامل فناورانه در راهبردهای جـهانی تبـدیل شده اسـت، این مـهم به طــور قابل توجهی در اســناد بالادستی کشــور مورد توجه قرار گرفته و برنامه‌ریزی هدفمندی در این زمینه صــورت گرفته است.
محورهای شـــانزدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن هوافضای ایران شامل بخش‌های مختلفی می‌شود که یکی از این محورها آیرودینامیک است که در این محور موضوعاتی نظیر مدیریت صنایع هوافضایی، دینامیک پرواز و کنترل، آیرودینامیک تحلیلی، آیرودینامیک تجربی، آیرودینامیک عددی، آیروآکوستیک و آیرودینامیک ریزپرنده‌ها در نظر گرفته شده است.
محور دیگر این کنفرانس پیشرانش است که این محور نیز شامل موضوعات دینامیک گازها، سوخت و احتراق، توربوماشین‌ها و سیستم‌های پیشرانش را در بر می‌گیرد، محور بعدی این کنفرانس سازه‌های هوافضایی است که در بخش‌های مختلف مکانیک مواد، دینامیک سازه و ارتعاشات، خزش، خستگی و شکست، آزمایش‌های مخرب و غیرمخرب، تحلیل، طــراحی و بهینه‌ســـازی سازه‌هــا، روش‌های ساخت و مهندسی مواد هوافضایی برگزار می‌شود.
دینامیک پرواز و کنترل محور دیگر این کنفرانس است که شامل دینامیک، کنترل و پایداری، هدایت و ناوبری، شبیه سازی پرواز، آزمایشات پروازی، طراحی وسایل پرنده و اویونیک می‌شود، همچنین علوم و فناوری فضایی محور دیگری است که برای این کنفرانس تعیین شده و شامل بخش‌های مختلف طراحی سیستم‌های فضایی، فناوری‌های نوین فضایی، مدول‌ها و قطعات فضایی، دینامیک و کنترل فضاپیماها، ایستگاه‌ها و تجهیزات زمینی و استاندارد و تست‌ها می‌شود.
مدیریت صنایع هوافضایی آخرین محور تعیین شده برای کنفرانس بین‌المللی انجمن هوافضای ایران مشخص شده که بخش‌های مختلفی نظیر مدیریت پروژه‌های هوافضایی، خدمات فرودگاهی، مراقبت پرواز، قوانین و حقوق هوایی و فضایی، خصوصی‌سازی و اقتصاد حمل‌ونقل هوایی، ایمنی پرواز، قابلیت اطمینان و مدیریت ریسک و آینده‌نگاری در هوافضا برای آن در نظر گرفته شده است.
همزمان با برگزاری کنفرانس نمــایشگاهی با شـرکت مراکز صنــعتی و آموزشی هوافضــایی کشـور بـرگزار خواهد شد. مراکز علاقمند به برپایی غرفه حداکثر تا تاریخ ۱۵ آبـان ماه از طریق پایگاه اینترنتی AERO2017.KNTU.AC.IR فرصت دارند فرم ثبت نام خود را ارسال کنند.
به گزارش روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، در طـــول برگزاری کنـــفرانس، کارگاه‌های آمــوزشی تخصصی در زمینه‌های مختلـف هوافضایی نیز برگزار خواهد شد، متخصصان و علاقـه‌مندان به ارائه این کارگــاه‌ها می‌توانند فـرم ثبت نام را همراه با خلاصه‌ای از مطالب پیشــنهادی خود حـداکثر تا تاریخ پانزدهم آبان ماه ارسال کنند.

منبع :ایسنا


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.