اتمام ارسال تصاویر پلوتو به زمین | هوافضای جوان

اتمام ارسال تصاویر پلوتو به زمین

همه ی ما زمان هایی رو داشتیم که سرعت کم اینترنت طاقتمون رو طاق کرده باشه. حتی فکر اینکه سرعت اینترنت اونقدر پایین باشه که برای دیدن یک فیلم با کیفیت معمولی یا برای بارگذاری شدن عکس های یک سایت، لازم باشه ساعت ها صبر کنیم، حس ناخوشایندی به ما منتقل میکنه. اما بیاید خودمون رو جای متخصصان ناسا بگذاریم… اگر لازم بود بیش از یک سال و سه ماه برای دریافت چند عکس صبر بکنید، چه حسی داشتید؟!

این موضوع اتفاقیه که واقعاً رخ داده… در روزهای گذشته انتظار متخصصان پروژه “افق های نو” ناسا، برای دریافت کامل عکس های نزدیک از پلوتو، بالاخره بعد از یک سال و سه ماه و ده روز به پایان رسید..

New_Horizons_Transparent

 

افق های نو (New Horizons) عنوان مأموریتی است که در اون ناسا فضاپیمایی به همین نام (شکل بالا) رو به سمت پلوتو ارسال کرد. این فضاپیما در ۲۳ تیر ۹۴ به نزدیک ترین فاصلش از پلوتو رسید و از اون تاریخ تا چهارم آبان ۹۵ در حال ارسال بیش از ۵۰ گیگابایت فایل تصاویری بود که از ملاقات نزدیک با پلوتو ثبت کرده بود. دلیل این زمان طولانی فاصله ی زیاد این سفینه از زمین (بیش از ۵ میلیارد کیلومتر) است که سرعت انتقال داده رو شدیداً محدود میکرد. شکل زیر، موقعیت فعلی این سفین (در تاریخ انتشار این متن) و مسیری ک در حدود ۱۱ سال گذشته طی کرده رو نمایش میده.

منبع: https://goo.gl/mR1c7R

New_Horizons_Full_Trajectory_Sideview

 

 


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.