نمایشگاه هوایی تهران95 | هوافضای جوان

نمایشگاه صنایع هوایی و فضایی تهران ۹۵

هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع هوایی و فضایی تهران در محل نمایشگاهی برج میلاد فعالیت خودش رو از ۴ آبان به مدت سه روز شروع کرد. برخلاف انتظار محل نمایشگاه امسال که گفته می شد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) هست، چند روز مونده به شروع نمایشگاه تغییر کرد. دبیرخونه نمایشگاه هم مناسب نبودن زیرساخت های لازم در فرودگاه رو دلیل این تغییر اعلام کرد.

خلاصه این نمایشگاه با حضور تقریبا ۱۲۰ شرکت داخلی و خارجی و مراکز فعال و شرکت های دانش بنیان در بخش هوایی و فضایی برپا شد تا فرصت مناسبی رو برای شرکت ها در جهت معرفی محصولاتشون فراهم کنه. در کنار اون، به دلیل حضور پررنگ شرکت های داخلی در نمایشگاه هوایی تهران امکان توسعه روابط و همکاری بین شرکت های داخلی فراهم بود. در مقابل یکی از نقاط ضعف این رویداد حضور حداقلی شرکت های خارجی بود. از هرکدوم از کشورهای آلمان، انگلیس و مراکش تنها یک شرکت تو نمایشگاه حضور داشت.

img_0362

img_0351

از بین همه غرفه ها،غرفه شرکت Haitec Aero آلمان و صاایران شاخص بودند و به نسبت بازدیدکننده بیشتری به خودشون جلب کردند. در بین غرفه های دانشگاهی هم غرفه پژوهشکده شهید رضایی متعلق به دانشگاه صنعتی شریف بیشتر دیده شد.

img_0309

img_0331

باشگاه هوافضای جوان هم در نمایشگاه حضوری فعال داشت و محصولات سایت در غرفه متعلق به ستاد هوایی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری عرضه شد. از محصولات عرضه شده در این غرفه توسط باشگاه هم استقبال خوبی به عمل اومد، به طوری که چند بار تجدید چاپ شد.

img_0349

 

imag0203

به طور کلی به نظر می رسه با وجود تلاش هایی که صورت گرفته بود، به دلیل ناهماهنگی های پیش اومده نمایشگاه امسال تهران به نسبت سال های گذشته حداقل ازجهت حضور شرکت های داخلی وخارجی رونق کمتری داشت. غیبت اکثر شرکت های هواپیمایی داخلی و شرکت تعمیر و نگهداری فارسکو هم این صحبت رو تایید می کنه. با این وجود حضور نمایشگاه در کنار برج میلاد باعث شده بود تا بازدیدکننده های غیر تخصصی نمایشگاه در مقایسه با سالهایی که در کنار فرودگاه برگزار می شد بیشتر باشه.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.