SimplePlane هواپیمای آسان | هوافضای جوان

SimplePlane هواپیمای آسان

SimplePlane (به فارسی هواپیمای آسان) یک بازی شبیه ساز دنیای واقعی است که ساخته‌ی شرکت Jondroo LLC می‌باشد. این بازی در ابتدا برای سیستم عامل‌های Mac و Microsoft Windows طراحی شد و به اجرا در آمد. سپس این بازی بر روی سیستم عامل‌های iOS و Android نیز قابل اجرا شد. منتقدین از این بازی استقبال فراوانی کرده‌اند و تنها نکات منفی این بازی را کیفیت به نسبت کم گرافیکی و همچنین فرامین کنترلی به نسبت ضعیف دانسته‌اند.

ظاهر گرافیکی و نمایی کلی از فضای بازی SimplePlane

ظاهر گرافیکی و نمایی کلی از فضای بازی SimplePlane

بخش‌های اصلی این بازی، طراحی و ساخت هواپیما و مسابقه دادن با هواپیماهای ساخته شده می‌باشد. همچنین، کاربران می‌توانند با دانلود کردن هواپیماهای از قبل طراحی شده بازی را ادامه دهند.

نحوه‌ی بازی کردن به این صورت می‌باشد که کاربر ابتدا وارد بخش طراحی هواپیما می‌شود و با استفاده از ابزارها و امکاناتی که در این بخش وجود دارد، می‌تواند یک هواپیما را از صفر بسازد و یا این که نسخه‌های از قبل طراحی شده را دانلود کند. در بخش طراحی، می‌توان ماشین و انواع وسایل نقلیه دیگر را نیز ساخت.

 

تصویری از بخش طراحی هواپیمای بازی، در این بخش می توان با انتخاب و بردن بخش مورد نظر و رها کردن دکمه ی موس بر روی قسمت های مختلف هواپیما، به راحتی تغییرات را بر روی مدل اعمال کرد.

تصویری از بخش طراحی بازی، در این بخش می‌توان با انتخاب بخش مورد نظر و رها کردن دکمه‌ی موس بر روی قسمت‌های مختلف هواپیما، به راحتی تغییرات را بر روی مدل اعمال کرد.

بعد از ساخت، می‌توان از هواپیمای ساخته شده برای مسابقه دادن استفاده کرد. در ابتدا یک بخش آموزشی از نحوه‌ی نشست و برخاست و همچنین استفاده از فرامین کنترلی و نحوه‌ی کنترل هواپیما در حال پرواز وجود دارد. سپس بعد از گذراندن بخش آموزشی، می‌توان از مسابقه دادن با هواپیماهای دیگر لذت برد. مسابقه از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که شامل پرواز نزدیک سطح زمین، گریز از موشک و بخش‌های هیجان انگیز دیگر می‌باشد.

 

تصویری از برخواست هواپیمای طراحی شده از روی باند پرواز

تصویری از برخاست هواپیمای طراحی شده از روی باند پرواز، با دقت به فلپ‌ها و بخش‌های مختلف هواپیما می‌توان اطلاعاتی راجع به نحوه‌ی کنترل هواپیما به هنگام برخاست بدست آورد.

بخش طراحی هواپیما بر اساس قوانین ایرودینامیکی و فیزیکی می‌باشد. اگر هواپیمای طراحی شده شکل ایرودینامیکی و یا نیروی پیشران مناسبی نداشته باشد، نمی‌توان آن را در محیط طراحی شده به پرواز در آورد.

به دلیل پیچیدگی‌های خاص طراحی و همچنین لازم بودن دانستن زبان انگلیسی برای استفاده از امکانات مختلف، این بازی بیشتر برای مهندسین و متخصصین کاربرد و جذابیت دارد. این بازی به کاربر این امکان را می‌دهد تا ایده‌های خلاقانه‌ی خود را، هر چقدر دور از تصور، در محیطی به نسبت فیزیکی و نزدیک  به واقعیت، امتحان کنند. به طوری می‌توان گفت که این بازی به کاربران فرصتی برای خلاق بودن می‌دهد.

نکته‌ی جالب این بازی آزادی عمل کاربر و همچنین مطابقت قوانین فیزیکی محیط پرواز شبیه سازی شده با واقعیت می‌باشد. در این بازی می‌توان انواع شرایط پروازی مانند فرود بدون سوخت، انواع مانورهای هوایی و غیره را امتحان کرد. همچنین می‌توان با تغییر دادن بخش‌های کوچکی در هواپیما مانند تغییر در شکل دم و یا موقعیت موتور روی بال، تاثیر این بخش‌ها را بر کیفیت پرواز و قابلیت مانوردهی هواپیما بررسی کرد.

 

لینک سایت بازی برای کسب اطلاعات بیشتر:

https://www.simpleplanes.com/

 

 

 

 


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.