فرودگاه مینیاتوری | هوافضای جوان

فرودگاه مینیاتوری

این فرودگاه قسمتی از پروژه بزرگ ساخت شهر مینیاتوری هامبورگ می‌باشد. این شهر به دست  Frederik Braun ساخته شده است. بسیاری معتقد‌ند که سازندگان و پایه گذاران این شرکت بیشتر دنبال سرگرمی و انجام کارهای تفریحی هستند تا ایجاد یک تجارت و کسب و کار مفید. اما در حال حاضر ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به انجام کار در این شرکت می‌باشند و این یک موفقیت بزرگ تجاری محسوب می‌شود.

هزینه‌ی ساخت این شهر که بخش مهمی از آن فرودگاه مینیاتوری است که در ویدیو می‌بینید، از فروش بلیط‌های بازدید از این شهر تامین می‌شود. تا کنون حدود یک میلیون و پانصد هزار نفر از سراسر دنیا به دیدن این شهر مینیاتوری رفته‌اند. شاید روزی شما هم فرصت دیدن این شهر زیبا را داشته باشید و این ویدیو شما را ترغیب کند تا از بخش فرودگاه مینیاتوری آن هم دیدن بفرمایید. به گفته ی سازندگان، هدف از ساخت این فرودگاه و شهر مینیاتوری، متحیر کردن مردم و انگیزه دادن برای ساختن آرزوهای خود می‌باشد.

برای ساخت بخش فرودگاه، بیش از صد و پنجاه هزار ساعت کار، چهل هزار لامپ LED و صد کیلومتر سیم کشی مصرف و پانزده هزار قطعه‌ی مینیاتوری ساخته شده است؛ همچنین کدی با بیش از ۵۰ هزار خط نوشته شده است. در این فرودگاه ۴۲ هواپیما به صورت مداوم در حال فرود و برخاست می‌باشند. در ویدیوی زیر، این فرودگاه مینیاتوری را با هم می‌بینیم.

 

 

 


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.