ساخت هواپیما از بطری آب | هوافضای جوان

ساخت هواپیما از بطری آب

به دلیل سبکی و راحت بودن کار با بطری آب پلاستیکی، می‌توان آن را در ساخت وسایل زیادی به کار برد. با استفاده از یک بطری آب نیم لیتری، مقداری کارتن، یک پروانه و یک موتور الکتریکی برقی کوچک می‌توان یک هواپیمای تزیینی زیبا را ساخت. نحوه‌ی ساختن این هواپیما کمی وقت گیر است اما برای افرادی که به ساختن وسایل پرنده علاقمند هستند سرگرمی مناسبی است.

همانطور که در ویدیو مشاهده می‌کنید، برای ساخت این هواپیما، در ابتدا با استفاده از یک کاتر قسمت بالا و پایین دو بطری را بریده و کنار بگذارید. در مراحل بعد از این بطری‌ها برای بدنه‌ی هواپیما استفاده خواهید کرد، سپس با توجه به ابعاد بطری، همانند آن چیزی که در ویدیو نشان داده شده، با کاتر بخش‌هایی از یک کارتن را بریده و با چسپ شکل این کارتن را به ایرفویل نزدیک کنید. دلیل چسپاندن قطعه‌ی کوچک‌تر به داخل کارتن بزرگتر، ایجاد برامدگی برای شبیه‌تر کردن کارتن به ایرفویل هواپیما می‌باشد.

بعد از آماده کردن ایرفویل، یک شیار در بدنه‌ی بطری ایجاد کرده و بال را در آن شیار قرار دهید (دقت کنید که قسمت ضخیم‌تر بال رو به جلو باشد). سپس مانند تصویر نمایش داده شده در ویدیو، باتری و موتور الکتریکی را به همدیگر متصل کرده و یک کلید روشن و خاموش نیز به آن اضافه کنید. درب بطری را سوراخ کرده و سپس با چسپ موتور الکتریکی را به درب بطری متصل کنید. مطمئن شوید سوراخ ایجاد شده به اندازه‌ای بزرگ است که محور موتور الکتریکی بتواند به آسانی داخل آن بچرخد. سپس باطری و موتور را در داخل بطری جاسازی کنید و با چسپ ابتدا و انتهای بطری را ببندید. سپس با کارتن مانند آنچه که در ویدیو مشاهده می‌کنید، بخش دم هواپیما را ساخته و آن را با چسپ به بخش انتهایی بطری نصب کنید. برای مرحله‌ی آخر، یک بند نخی را برای آویزان کردن هواپیما به مرکز جرم هواپیما بچسپانید به طوری که هواپیما در تعادل باشد. در آخر، همچنین می‌توانید برای زیبایی بیشتر کار، قسمت‌های مختلف را با رنگ های مختلف رنگ آمیزی کنید.

با روشن کردن موتور هواپیما، می‌توانید از پرواز زیبای آن لذت ببرید.

 

 


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.