معرفی نرم‌افزار طراحی هواپیما AAA | هوافضای جوان

معرفی نرم‌افزار طراحی هواپیما AAA

AAA مخفف کلمات Advanced Aircraft Analysis به معنی نرم‌افزار تحلیل پیشرفته‌ی هواپیما می‌باشد. AAA یک برنامه طراحی هواپیمای جامع است که به کاربران خود اجازه می‌دهد تا تمام فرایند طراحی اولیه هواپیما را کامل کنند. از سایزینگ وزن و عملکرد گرفته تا آیرودینامیک و تحلیل پایداری و کنترل، شما می‌توانید تمام جنبه‌های طراحی را در هر مرحله از طراحی مشاهده کنید. این نرم‌افزار در بیش از ۵۶ کشور بکارگیری شده و توسط دانشگاه‌های بزرگ مهندسی هوایی، تولیدکنندگان هواپیما و سازمان‌های نظامی و غیر نظامی در سراسر جهان استفاده می‌شود.

تحلیل پیشرفته‌ی هواپیما چارچوبی قوی برای حمایت از فرایند تکرار شونده و غیر یکتای طراحی اولیه هواپیما فراهم می کند. برنامه AAA برای دانشجویان و مهندسین این امکان را فراهم می آورد که طراحی اولیه هواپیما تا یک پیکربندی هواپیما را از طریق اندازه وزن اولیه از طریق آنالیز حساسیت و پایداری دینامیکی حلقه‌ باز و حلقه‌ بسته به دست آورند در حالی که در حیطه‌ی محدودیت‌های قانونی و هزینه این کار انجام می‌شود.

نرم‌افزار AAA

این نرم‌افزار می‌تواند برای طراحی  جنگنده‌های سبک و هواپیمای با سرعت بالا مورد استفاده قرار گیرد. این نرم‌افزار از حدود ۱۰ قسمت تشکیل شده است. هر کدام از این قسمت‌ها وظیفه‌هایی دارند که در زیر آمده است:

وزن(Weight): سایزینگ وزن، وزن کلاس I، وزن کلاس II، مولفه‌های مرکز جرم.

عملکرد(Performance): آنالیز عملکرد، سایزینگ عملکرد.

آیرودینامیک(Aerodynamic): برآ(لیفت)، درگ قطبی کلاسI، درگ قطبی کلاسII، تونل باد، گشتاور، مرکز آیرودینامیکی، اثر توان، اثر زمین، نسبت فشار دینامیکی و زاویه‌ی استال عمیق.

پایداری و کنترل (Stability and Control): مشتقات پایداری و کنترل، مشتقات گشتاور لولا، پایداری و کنترل کلاس I و پایداری و کنترل کلاس II.

دینامیک (Dynamics): دینامیک و کنترل.

بارگذاری (Loads): نمودار ون-کارمن(v-n) و بارگذاری سازه‌ای.

سازه (Structures): سایزینگ کلاس I و مواد.

هندسه (Geometry)، سیستم پیشران (Propulsion)، آنالیز هزینه (Cost Analysis)، اتمسفر (Atmosphere) و شرایط پروازی (Flight Condition).

در زیر تصویری از محیط این نرم‌افزار را می‌بینید:

محیط نرم افزار AAA

بزودی با این نرم افزار محبوب بیشتر آشنا خواهید شد.

منابع

http://darcorp.com/Software/AAA/


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.