معرفی فرودگاه بین المللی کانزای ژاپن | هوافضای جوان

معرفی فرودگاه بین المللی کانزای ژاپن

 فرودگاه بین المللی کانزای ژاپن ،فرودگاه منحصر به فردی است که عملیات اجرایی اون از سال ۱۹۸۷تا ۱۹۹۵ (۸ سال!!!)در یک جزیره مصنوعی با هدف  ایجاد رونق اقتصادی در شرح های اوکازا و کوبه که در نزدیکی این فرودگاه قرار دارند ، انجام شد. جالب این جاست که مسئولین ابتدا تصمیم به توسعه فرودگاه شهر اوکازا داشتند که به علت تراکم جمعیت و ساختمان های اطراف فرودگاه و آلودگی صوتی ناشی از اون ،مجبور به ساخت فرودگاهی دور از ساحل شدند.  فرودگاه ۲ باندی که در موردش گفته میشه علی رغم مهندسی قوی ای که صورت گرفته ، سالانه ۳ سانتی متر از ارتفاعش کم میشه.از ویژگی های بارز این فرودگاه اینکه سالانه می تونه ۱۴میلیون مسافر رو جابه جا کنه .فیلم زیر معرفی این فروگاه هست.


 

 

2 دیدگاه در ”معرفی فرودگاه بین المللی کانزای ژاپن

 • ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ در ۷:۲۳ ب.ظ
  پیوند یکتا

  ببخشید مسافت باند طولانی ۴۰۰۰ متری که اول فیلم روی اون تاکید میکنه, برای چی مهمه؟
  این حرف درسته که این فرودگاه یه جور ناو هواپیما بر گنده با سرعت خیلی کمه؟

  پاسخ
  • ۱۴ مرداد ۱۳۹۴ در ۷:۱۵ ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام
   جواب سوال اول : برای فرودگاه های بین المللی طول باند ۴ کیلومتری چیز عجیبی نیست ،اما در بین فرودگاه های ژاپن گویا بلندترین باند متعلق به این فرودگاه هست.
   در مورد سوال دومتون هم باید بگم که مشخصا نشست فرودگاه در آب یعنی تغییرات ارتفاع اون واضحه ولی حرکت افقی برای فروگاه گزارش نشده بنابراین به نظر می رسه تعبیری که فرمودید بیشتر از این که علمی باشه ، شاعرانه هست.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.