شرکت صنایع هوایی قدس | هوافضای جوان

شرکت صنایع هوایی قدس

Capture6

این شرکت یکی از مجموعه شرکت های فعلی سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع است که در اواسط جنگ یعنی در سال ۱۳۶۴، به منظور طراحی و ساخت انواع پرنده های هدایت پذیر از دور (پهپادها) تاسیس شده است. با توجه به اینکه در آن زمانها کشورمان در جنگ تحمیلی به سر می برد همواره نیاز بود از دشمن اطلاعات دقیقی بدست آورده شود و تصویر هوایی بهترین انتخاب بودند. صنایع هوایی قدس با شناخت این موضوع مهم، بخوبی وارد صنعت پهپاد ها شد و با طراحی و تولید چند نمونه هواپیمای شناسایی و مراقب و بکار گیری آن توسط رزمندگان در عملیات هایی مثل کربلای ۵ و والفجر۸، اطلاعات ارزشمندی از دشمن بدست آورده می شد.

Capture9

طراحی و تولید هواپیمای بدون سرنشین در این شرکت فقط به زمان جنگ ختم نشد چون این شرکت توانمند ماموریت داشت که پهپاد های شناسایی، مراقب و رزمی دیگری با قابلیت ها بهتری طراحی کند. مهمترین این پهپاد ها همان پهپاد معروف مهاجر است که نمونه های اولیه آن در سالهای پایانی جنگ طراحی شد و درسالهای بعد نمونه های پیشرفته تر آن معرفی گردید. جالب است بدانید کشورهای در منطقه  حتی در آمریکای جنوبی از مشتریان این پهپادهای توانمند ایرانی بوده اند. هم اکنون این شرکت پهپادهای متنوعی رو در دست تولید دارد که خانواده پهپاد مهاجر یکی از مهمترین آنهاست و جالبه بدونید از این پهپاد تا کنون بیش از ۲۵۰ فروند ساخته شده است.

80183021-2659915

 

فعالیت های قدس فقط به طراحی و ساخت پهپاد محدود نمی شود بلکه طراحی کلیه تجهیزات و سیستم های مرتبط با پهپادها بخش دیگری از فعالیتش است. طراحی ایستگاهای کنترل زمینی برای هدایت پهپادها، سیستم های الکترو اویونیکی و هر آنچه که به یک پهپاد ارتباط دارد در این شرکت انجام می شود و فضای مناسبی برای مهندسین و متخصصین هوافضایی است که علاقه مند به فعالیت های اینچنینی هستند. چون در تیم های طراحی و ساخت پهپادها، مهندسین هوافضا با گرایشهای دینامیک پرواز و کنترل، سازه و آیرودینامیک نقش اصلی را برعهده دارند.

این شرکت در کنار شرکت هواپیما سازی ایران (هسا) از مهمترین مراکز وابسته به وزارت دفاع هستند که به صورت تخصصی بر روی طراحی و ساخت تمامی هواپیماهای بدون سرنشین و سامانه های مرتبط با آنها در حال فعالیت هستند.

این شرکت در تهران و در نزدیکی فرودگاه مهرآباد واقع شده است

 


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.