بازتاب خبر رونمایی فاتح 313 در چند خبرگزاری مطرح جهان | هوافضای جوان

بازتاب خبر رونمایی فاتح ۳۱۳ در چند خبرگزاری مطرح جهان

رویترز

ایران از موشک زمین به زمین جدیدی پرده برداری کرد

این خبرگزاری با اشاره به توافق هسته ای انجام شده و سخنان رئیس جمهور این طور بیان کرده که” ایران اعلام کرده است به قسمت هایی از توافقنامه هسته ای که توانمندی های نظامی اش را محدود می کند، عمل نخواهد کرد” .

رویترز همچنین افزوده است که ایران قصد دارد به متحدانش در منطقه سلاح بدهد و در برابر حملات محتمل اسرائیل سیستم ضد موشکی وارد کند.

رویتز از قول یکی از فرماندهان سپاه از رزمایشی جدید با بکارگیری موشک های بالستیک در آینده ای نزدیک خبر داده است.

اسکای نیوز

وزارت دفاع ایران از آزمایش موشک جدید زمین به زمین با برد۵۰۰ کیلومتر خبر داده است. این موشک که فاتح ۳۱۳ نامگذاری شده این قابلیت را دارد که با دقت بسیار به هدف تعیین شده برخورد کند.

فرانس پرس

موشک فاتح ۳۱۳ ، ۵۰۰ کیلومتر برد دارد و حسگرها و تکنولوژی آن از موشک های قبلی پیشرفته تر است.

این خبرگزاری با اشاره به مذاکرات هسته ای و قطعنامه ی سازمان ملل درباره ی قابلیت های موشکی ایران ، از زبان منتقدان ایرانی اعلام کرد که این قطعنامه گرچه الزام آور نیست ولی محدودیت های غیر قابل پذیرشی را بر قابلیت های نظامی ایران قرار داده است.

آسوشیتدپرس

ایران طرح ارتقایافته از موشک بالستیک کوتاه بردی را به نمایش درآورد که سوختش جامد است و هدف را با دقت بیشتری نشانه می رود. موشک مورد نظر نمونه ی جدیدی از موشک فاتح -۱۱۰ است که می تواند سریع تر پرتاب شود شعاع نشانه روی آن ۵۰۰ کیلومتر است.

این خبرگزاری نیز به قطعنامه ی شورای امنیت اشاره کرده و بیان کرده که قطعنامه ۲۲۳۱  تهران را از بکارگیری موشک های بالستیک با توانایی حمل سلاح هسته ای منع کرده است.

ژاپن تایمز

ایران از موشک جدید ، با دقت بالاتر و سطح به سطح  فاتح ۳۱۳  رونمایی کرد.

منبع: واحد مرکزی خبر


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.