فرود اضطراری دو هواپیمای فرانسوی در پی تهدید به بمب گذاری | هوافضای جوان

فرود اضطراری دو هواپیمای فرانسوی در پی تهدید به بمب گذاری

فرود اضطراری دو هواپیمای فرانسوی در پی تهدید به بمب گذاری

تهدید به بمب گذاری در دو هواپیمای خطوط هوایی فرانسه موجب فرود اضطراری و تخلیه تمامی مسافرین و خدمه پرواز شد.

دو هواپیمای متعلق به خطوط هوایی «ایر فرانس» که از آمریکا عازم پاریس بودند به دنبال تهدید به بمب گذاری از سوی منابع تروریستی ناشناس، مجبور به تغییر مسیر شدند.طبق آخرین گزارش های رسیده، حال تمامی سرنشینان و خدمه این دو هواپیما خوب اعلام شده و عملیات انتقال آنها نیز با موفقیت به پایان رسیده است.

به این ترتیب پرواز شماره ۶۵ ایرباس ای – ۳۸۰ فرانسه که از فرودگاه لس آنجلس عازم پاریس بود، در فرودگاه «سالت لیک سیتی» ایالت «یوتا»ی آمریکا به زمین نشست و هواپیمای دیگر نیز که از واشنگتن دی سی عازم پاریس بود مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه «نوا اسکوشیا»ی کانادا شد.

به دنبال این حادثه، ایرفرانس طی بیانیه ای اعلام کرد: هر دو هواپیما به محض پرواز از سوی منابع تروریستی ناشناس تهدید به بمب گذاری شدند و فرود اضطراری آنها نیز در راستای حفظ امنیت سرنشینان انجام شده است.
ایرفرانس همچنین از ادامه تحقیقات در این زمینه خبر داد.

فرانسه در جمعه شب هفته گذشته شاهد عملیات تروریستی هماهنگ در شش نقطه از شهر پاریس بود. این عملیات که مسئولیت آن را داعش به عهده گرفته است، به کشته شدن ۱۳۲ نفر و زخمی شدن بیش از ۳۰۰ نفر منجر شد. به دنبال این حوادث، پلیس فرانسه با اعلام حالت فوق العاده تدابیر امنیتی را در سطح کشور افزایش دادو انتظار می رود حالت فوق العاده به خواست «فرانسوا اولاند» رئیس جمهوری فرانسه برای ۳ ماه دیگر تمدید شود.


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.