بازدید مجازی از موزه تاریخ فضایی | هوافضای جوان

بازدید رایگان از تاریخی ترین موزه فضایی جهان

03-Peterson

“موزه موشکی و فضایی نیروی هوایی امریکا” محلیه که توی اون یادگارهای بسیاری از برنامه های اکتشاف فضایی و برنامه های موشکی و راکتی امریکا نگهداری میشه.

ماموریت اصلی این موزه، جمع آوری، بازیابی و به نمایش گذاشتن قطعات تاریخی مهم و مرتبط با تاریخ فضایی امریکاست. توی این موزه، نقش نیروی هوایی امریکا توی ماموریت های فضایی و موشکی امریکا که از دهه ۵۰ میلادی شروع شده به صورت برجسته تری نمایش داده شده.

از آغاز بازگشایی این موزه در سال ۱۹۶۶ تا حالا میلیون ها بازدیدکننده از اون دیدن کرده اند.

محوطه این موزه،که توی منطقه کیپ کاناورال واقع شده، در واقع دو تا از سایت های پرتاب موشکی قدیمی امریکا است: سایت پرتاب ۲۶ و سایت پرتاب ۵/۶. سایت پرتاب ۲۶ همون جاییه که اولین پرتاب موفقیت آمیز ماهواره در امریکا (ماهواره اکسپلورر ۱) توی سال ۱۹۵۸ از اونجا صورت گرفت.

تا سال ۱۹۶۳ این سایت میزبان ۳۶ پرتاب بود و از اون به بعد دیگه پرتابی از اون صورت نگرفت و از دور خارج شد. سه پروژه مهم گوردو، ابل و میس بیکر که جاده صاف‌کن سفر انسان به فضا بودند از این پایگاه صورت گرفتند. خیلی از پروژه های نظامی و آموزشی ناتو هم توی دهه ۶۰ میلادی توی این سایت اتفاق افتاده.

سایت پرتاب ۵/۶ محل پرتاب فضاپیماهای مهمی مثل پروژه مرکوری بوده. از سکوی پرتاب شماره ۵ همین پایگاه بود که توی سال ۱۹۶۱ اولین فضانوردان، آلن شپارد و گاس گریسام، به فضا پرتاب شدند.

اما همه این ها رو واسه چی گفتم؟! واسه اینکه بگم امکان بازدید از این موزه دیدنی برای همه، از هر جای دنیا که باشند، فراهمه! چجوری؟! از طریق اینترنت و فضای سایبری. این موزه امکان بازدید مجازی و گردش از طریق تور مجازی توی این موزه رو توی سایتش فراهم کرده که به شما این اجازه رو میده که از توی خونه و پشت میز کار خودتون بتونید بازدیدی از تاریخی ترین جاهای مرتبط با سفر به فضا داشته باشید. اگه مایلید جایی که اولین انسان ها از اونجا به فضا پرتاب شدند رو تماشا کنید فقط کافیه روی لینک زیر کلیک کنید و سری به سایت این موزه بزنید:

موزه فضایی و موشکی نیروی هوایی امریکا

وارد هر یک از بخش های موزه هم که بشید، با کلیک رو توضیحات هر یک از قسمت ها یا قطعات موزه، میتونید اطلاعات تکمیلی تر و جزئی تری در مورد اون قسمت به دست بیارید.


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.