سازمان صنایع هوافضا | هوافضای جوان

سازمان صنایع هوافضا

Sazman

روزهای پرالتهاب جنگ تحمیلی و موشک باران شدن شهرها و مراکز مهم شهری و صنعتی کشورمان احساس نیاز به داشتن توانمندی های ساخت و تولید تجهیزات موشکی و دفاعی را در دل متخصصان فنی و نظامی کشورمان بیدار کرد. از پس این احساس نیاز بود که در شرایطی که هیچ یک از کشورهای قدرتمند موشکی حاضر به همکاری با صنایع موشکی ایران برای انجام تحقیقات، طراحی، ساخت و تولید تجهیزات موشکی نبودند گروهی از متخصصان داخلی و بومی تلاش برای این مهم را آغاز کردند.

ثمره فعالیت های شبانه روزی و مخلصانه این گروه، چشمگیر و خیره کننده بود چنان که در عرض تنها چند سال این گروه موفق به طراحی و ساخت موشک ضد تانک تاو و مالیوتکا شد و پس از آن زنجیره موفقیت هایش با ساخت موشک های توپخانه ای فجر و نازعات و موشک های زمین به زمین شهاب ادامه یافت.

پس از اثبات توانمندی های این گروه در ساخت و تولید تجهیزات و ادوات موشکی وهم چنین به دلیل خاص بودن و اهمیت داشتن صنعت موشکی در میان صنایع تسلیحاتی کشور، در تاریخ ۱۳ آبان ماه ۱۳۷۷ سازمان صنایع هوافضا، زیر نظر وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح متولد شد تا تحقیق، طراحی، ساخت، تولید، خرید و فروش فناوری های مربوط به صنایع موشکی به صورت متمرکز، زیر نظر این سازمان صورت گیرد و نیازمندهای دفاعی کشور در این حوزه تامین گردد.

حاصل اعتماد به متخصصان زبده این سازمان،  دستیابی به به‌روز ترین و پیچیده ترین فناوری های موشکی و هوایی به صورت بومی و به نیازی کشور از تجهیزات موشکی خارجی از طریق همکاری این سازمان با ۲۲ دانشگاه بزرگ کشور در کمتر از ۱۷ سالی که از عمر این سازمان می گذرد است.

لوگوی قدیمی سازمان صنایع هوافضا

لوگوی قدیمی سازمان صنایع هوافضا


 

 

2 دیدگاه در ”سازمان صنایع هوافضا

 • ۲۱ آذر ۱۳۹۴ در ۱۲:۳۸ ق.ظ
  پیوند یکتا

  سلام
  دستاورد هایی ک قبل از هفده سال پیش تولید شدن توسط چ ارگانی ساخته شدن؟

  پاسخ
  • ۲۱ آذر ۱۳۹۴ در ۸:۰۵ ق.ظ
   پیوند یکتا

   سلام
   قبل از تاسیس این سازمان گروهی در وزارت دفاع در زمینه هوافضا کار می کردند که بعد از موفقیت هایی که به دست آوردند تونستند یک سازمان جداگانه در این سازمان به وجود بیارند.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.