عرضه ی پهپاد GO PRO در سال 2016 | هوافضای جوان

عرضه ی پهپاد GO PRO در سال ۲۰۱۶

از سال ۲۰۱۴ شایعاتی در این رابطه به گوش می رسید و عاقبت طی کنفرانس “کد” سال جاری رسماً تائید شد که پهپاد محبوب ترین شرکت تولید کننده دوربین های اکشن در جهان، یعنی «گو پرو»، در ۲۰۱۶ راهی بازار خواهد گشت.

اگر به خاطر داشته باشید چندی پیش شرکت یاد شده ویدئویی را منتشر کرد که گفته می شد توسط همین پهپاد تهیه گشته است، امروز همان ویدئو مجدداً به صورت رسمی روی اینترنت قرار گرفته در حالیکه یک راوی روی آن سخن می گوید و در نهایت در انتهای ویدئو در می یابیم که پهپاد گو پرو «کارما» (Karma) نام گرفته.

gopro-drone

 

کارما اولین تلاش کمپانی برتر دنیای اکشن کم ها برای ورود به بازاری به حساب می آید که در زمان حاضر یکی از سریع ترین رشد های ممکن را تجربه می نماید و البته به تازگی دولت ایالات متحده شروع به وضع قوانینی جدی در رابطه با نحوه استفاده از دستگاه های مرتبط به آن یا همان پهپادها کرده است.

ناگفته نماند که مهم ترین کمپانی فعال حال حاضر در بازار پیش تر اشاره شده شرکت چینی DJI‌ است که اکنون کسب و کار آن ارزشی میلیاردی پیدا کرده و البته رفته رفته شواهد نشان می دهند که در حال وارد شدن به تجارت مرتبط به گو پرو و صنعت فیلمسازی نیز هست و شاید به همین علت باشد که شرکت مذکور نیز بنا را بر این گذاشته تا پهپادهای خودش را تولید نماید.

در مورد کارما هنوز هیچ اطلاعات رسمی یا لو رفته ای وجود ندارد و تنها برخی منابع حدس می زنند که احتمالاً با پهپادی از نوع چهار ملخه یا در اصطلاح رایج تر “کواد کوپتر” طرف خواهیم بود که می تواند ویدئو ها را با کیفیت ۴K و ثبات بسیار بالا ضبط و تهیه نماید.
منبع:سایت دیجیاتو


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.