آموزش با انیمیشن | هوافضای جوان

آموزش با انیمیشن

مطالب عملی رو می شه به زبون ساده و با انیمیشن توضیح داد. سایتی که در زیر لنیک اون قرار داده شده انیمیشن های علمی زیادی در زمینه های مختلف هوافضایی داره. هدف اصلی اون ها آموزش موارد فیزیکی پایه ای برای قشر نوجوان است تا نوجوانان به دور و اطراف خودشون به صورت علمی تر نگاه کنند.

قسمت اول سایت

قسمت اول سایت

این سایت از لحاظ علمی به بخش های مختلفی تقسیم می شه. یک بخش به نیروی های وارد بر یه هواپیما می پردازه و سعی می کنه نشون بده چطوری یه هواپیما پرواز می کنه در بخش دیگه اون نیروی جاذبه و هوا مورد بررسی قرار می گیره. تو این بخش به نحوه عملکرد هوا در ارتفاع های مختلف پرداخته می شه. در بخش سوم به صورت اختصاصی به آیرودینامیک پرداخته شده. انیمیشن هایی که تو این بخش قرار داره خیلی کمک کننده است تا رفتار هوا رو حول هواپیما بفهمید.

معرفی جاذبه و هوا

معرفی جاذبه و هوا

معرفی نیروهای آیرودینامیکی

معرفی نیروهای آیرودینامیکی

در بخش چهارم به موتورهای هواپیما و موشک ها پرداخته شده. انواع موتورها و نحوه عملکرد اون ها رو می تونید تو این بخش ببینید. در بخش بعدی در مورد سازه و مواد به کار رفته در هواپیما صحبت شده. این که چه موادی برای هواپیما مناسب هستند و چطور این مواد در کنار هم قرار می گیرند تا یه هواپیما ساخته بشه همگی تو این بخش وجود داره. دینامیک پرواز و نمایش نحوه حرکت هواپیما در هوا بخش دیگه ای از این سایت رو تشکیل می ده. در بخش آخر هم یه سری فعالیت قرار داده شده که دانش آموزان می تونند اون ها انجام بدهند و تجربه خودشون رو زیاد کنند.

معرفی موتورها

معرفی موتورها

معرفی سازه هوافضایی

معرفی سازه هوافضایی

معرفی دینامیک هواپیما

معرفی دینامیک هواپیما

اسم این سایت “چطور اجسام پرواز می کنند ؟” است که با کلیک روی اینجا می تونید به این سایت برید.


 

 

2 دیدگاه در ”آموزش با انیمیشن

 • ۱۹ دی ۱۳۹۴ در ۶:۴۴ ب.ظ
  پیوند یکتا

  آقا محمد شوما چرا کارتون آموزشی تولید نمی کنید؟!

  پاسخ
  • ۲۰ دی ۱۳۹۴ در ۱:۴۴ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام
   تولید کارتون آموزشی در برنامه های ما قرار داره اما تولید اون کار زمان بریه. ایشالا در آینده چنین کارهایی رو از ما خواهید دید.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.