ساخت پهپادی که زیرآبی هم می رود + عکس + فیلم | هوافضای جوان

ساخت پهپادی که زیرآبی هم می رود + عکس + فیلم

پهپاد Loon Copter ساخته شده در دانشگاه اوکلند می تواند پرواز کند ، روی آب بماند و از زیر آب فیلم بگیرد و بعد در زیر آب غواصی کند.عمکرد پهپاد به این صورت است که ابتدا پرواز کرده و به آرامی بر سطح آب فرود آمده و ثابت می ماند و با استفاده از پروانه هایش مانند یک قایق روی آب حرکت می کند. جالب ترین جای کار جایی است که پهپاد مخزن شناوری خودش را پر از آب می کند تا در آب فرو برود. بعد از فرو رفتن در آب ، برای حرکت به یک طرف متمایل می شود و از این جا به بعد پروانه ها مانند ملخ کشتی ، پهپاد را به حرکت در می آورند.
در نمونه ی فعلی ، سیستم کنترل از راه دور در زیر آب عمق کمی را پوشش می دهد و تصاویر ویدیویی بصورت آنلاین مخابره نمی شود بلکه تنها ضبط می شود. ولی سازندگان این پهپاد در پی این هستند که قابلیت های پرنده ی خود را افزایش دهند.
از کاربرد هایی که این پهپاد می تواند داشته باشد می توان به عملیات جست وجو، بازرسی پایه های پل و خطوط لوله ی زیر آب ، ردیابی نشت نفت در اعماق مختلف و حتی مطالعه ی زندگی دریایی اشاره کرد. و حتی این ایده نیز وجود دارد که پهپاد می تواند کوسه ها را از هوا ردیابی کند و بعد با نفوذ به آب و انجام اقدامات بازدارنده آن ها را از سواحل براند.
مزیتی که این پهپاد نسبت به سایر پهپادهای شبیه خود دارد این است که برای ماندن بر روی آب انرژی ای مصرف نمی کند و برای تنظیم عمق خود در آب از هیچ پروانه ای استفاده نمی کند.
Loon ماه آینده در دوبی به عنوان یکی از ده فینالیست رقابت پهپادها حضور خواهد یافت.

loon-copter-amphibious-drone-2

loon-copter-amphibious-drone-5

loon-copter-amphibious-drone-3

loon-copter-amphibious-drone-6

loon-copter-amphibious-drone-1

loon-copter-amphibious-drone-7

loon-copter-amphibious-drone-4

منبع:سایت گیزمگ


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.