عقاب ها برای شکار پهپاد آموزش می بینند + فیلم | هوافضای جوان

عقاب ها برای شکار پهپاد آموزش می بینند + فیلم

پلیس هلند در راستای مقابله با پهپادهای خطرناک به روش غیر معمول روی آورده است. به این سبب پلیس همکاری خود را با یک شرکت آموزش پرندگان شکاری به نام Guards From Above برای بررسی این روش آغاز کرده است.

در این روش پرنده ی شکاری را به گونه ای آموزش می دهند تا به پهپاد به به چشم یک طعمه نگاه کنند. بنابراین پرنده با رویت یک پهپاد به سمت آن حمله ور شده و با چنگال هایش آن را می گیرد و به جای دیگری منتقل می کند. به گفته ای این شرکت امنیتی شکار پهپادها بر روی پرندگان خطری ندارد ولی با این حال این شرکت با موسسه هلندی تحققات علوم کاربردی برای بررسی اثرات برخورد پره های پهپاد بر چنگال پرندگان همکاری می کند.

در حال حاضر این روش در حال بررسی مطالعاتی است تا قابلیت اجرای خود را به پلیس هلند ثابت کند.

امروزه با ارزان تر شدن و سهولت دسترسی به پهپادها نگرانی هایی در جهت تامین امنیت و مقابله با خطرا ت پهپاد ها بوجود آمده است. برخی از نمونه های اخیر که در آن ها پهپادها  بعنوان تهدیدی برای امنیت عمومی مطرح شده اند می توان به فرود پهپادی بر روی چمن کاخ سفید و فرود یک پهپاد حامل مواد رایواکتیو در اطراف دفتر نخست وزیر ژاپن اشاره کرد.  برخی از روش های متوقف کردن پهپاد های خطرناک عبارتند از شلیک تور  برای مهار آنها، پرتوهای رادیویی برای غیر فعال کردن کنترل و به روز رسانی سیستم عامل ها توسط تولید کنندگان برای غیرفعال کردن پرواز در مناطق خاص.

An eagle is seen gliding straight toward a drone before clutching it and dragging it to the ground in Rotterdam, Netherlands January 29, 2016, in this handout photo released by the Netherlands police to Reuters on February 1, 2016. REUTERS/Nederlands Politie/Handout via Reuters

Dutch-police-are-involved-in-t-860x450_c

منبع:گیزمگ,سایت ترنجی


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.