ساخت هواپیمای مافوق صوت مسافربری | هوافضای جوان

ساخت هواپیمای مسافربری مافوق صوت توسط ناسا

سازمان فضایی ناسا در ادامه فعالیت های هوایی و فضایی خود، این بار به دنبال سات یک هواپیمای مسافربری مافوق صوت است، تا رویای مسافرت های هوایی مافوق صوت رو به واقعیت تبدیل کنه.

شرکت لاکهید مارتین باز هم در انجام این کار پیش قدم شده و پروژه ساخت این هواپیما رو به عهده گرفته. شرکت های جی‌ای و ترای مدل هم در انجا م این پروژه به لاکهید مارتین کمک می کنن. لاکهید مارتین برای اجرایی کردن این پروژه بودجه‌ای در حدود ۲۰ میلیون دلار طی ۱۷ ماه دریافت خواهد کرد.

 

139412111218549157252874

ناسا در حال حاضر روی پروژه پرواز سبز امن و آرام کار می‌کنه، و ساخت این هواپیمای مافوق صوت که هیچ صدایی تولید نمیکنه در راستای احقاق این پروژه است. این اقدام ناسا در صورتی انجام می گیره که سایر شرکت ها فقط به دنبال بزگتر و سریع تر کردن هواپیما هستند و هیچ توجه ای به مساِیل زیست محیطی نمیکنند.

چارلز بولدن مدیر ناسا در این رابطه گقته که ما به دنبال ساخت یک هواپیمای مسافربری مافوق صوت کم صدا هستیم تا بتونیم یک سیستم حمل و نقل هوایی موثرتر داشته باشیم.

این هواپیما قراره در ارتفاع ۳۵۰۰۰ فوت (۱۰۶۶۸ کیلومتری)  و با سرعت فوق صوت در حدود ۶۶۰ مایل در ساعت (۱۰۶۳ کیلومتر / ساعت) پرواز کنه.

 

16-022-supersoniccontract_0-516x431


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.