سفر به مریخ فقط در 6 هفته! | هوافضای جوان

سفر به مریخ فقط در ۶ هفته!

سازمان فضایی روسیه اعلام کرده است که در سال ۲۰۱۸ راکتی را آزمایش خواهد کرد که فقط در مدت کوتاه ۶ هفته انسان را به مریخ خواهد رساند. این در حالی است که رکورد کوتاه ترین زمان برای سفر به مریخ با راکت های فعلی در حدود ۱۸ ماه است.

mars_2445397b

این راکت با سوخت هسته ای کار می کند. کارشناسان صنایع فضایی روسیه اعتقاد دارند که پیشرانه‌های سوخت هسته‌ای تقریبا نصف سیستم‌های سوخت شیمیایی وزن دارند، بنابراین برخی از محدودیت هایی که در طراحی موتورهای راکت سوختی وجود داشته بر طرف می شود و امیدوار هستند تا در سال ۲۰۳۳ امکان سفر انسان به مریخ با استفاده از این راکت های هسته ای محقق شود.

همچنین دانشمندان فضایی روسیه معتقند که عمر استفاده موتورهای راکت سوختی در حال به پایان رسیدن است چرا که این راکت ها قابل کنترل نیستند. در حالیکه موتورهای هسته‌ای از هر نظر قابل کنترل هستند و مانورپذیری بهتری برای سفر به فضا دارند.

Mars-Ice-House_Dusk-01_lr

سازمان فضایی ناسا نیز برای این که از این قافله عقب نیفتد، اعلام کرده است که دانشمندان ناسا نیز بر روی موتورهای هسته‌ای تمرکز خواهند کرد.

روسیه اولین کشوری است که موفق به اعزام انسان به فضا شده است و به نظر می رسد با پیشرفت های چشمگیر اما پنهانی که داشته است بتواند گوی سبقت را از ناسا بگیرد و برنده رقابت فرود انسان بر سطح سیاره سرخ شود.

 

 


 

 

یک دیدگاه در ”سفر به مریخ فقط در ۶ هفته!

  • ۲ فروردین ۱۳۹۵ در ۵:۵۶ ق.ظ
    پیوند یکتا

    این موتور هسته به طرز جالبی, یه تحولی زیباست.عالیه

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.