کره ماه تا 7 سال آینده قابل سکونت می شود | هوافضای جوان

کره ماه تا ۷ سال آینده قابل سکونت می شود

گروهی از دانشمندان و متخصصان ناسا با انجام تخقیقات مختلف درباره سفر به ماه، معتقدند که تا ۷ سال آینده یعنی سال ۲۰۲۲ امکان سکونت در کره  ماه بوجود خواهد آمد.

در یکسال گذشته، تمرکز ناسا به برنامه سفر به مریخ معطوف بوده است. اما اخیرا تعدادی از دانشمندان ناسا به یررسی چگونگی سکونت انسان در مریخ پرداخته اند و بر این باورند که با هزینه ۱۰ میلیارد دلار می توان طی هفت سال آینده به کره ماه سفر کرد.

full-moon-juarez-mexico

هرچند که این ایده بسیار شگفت انگیز است، اما در حقیقت هدف نهایی ناسا از این انجام این کار،سفر به خود کره ماه نیست و دانشمندان ناسا اهداف بزرگتری را برای انجام این کار در سر می پروانند. دانشمتدان معتقدند که درس ها و تجاربی که از سفر به ماه خواهیم آموخت، می تواند زمینه را برای سفر آینده به مریخ و دیگر سیارات هموارتر کند.

بشر از سال ۱۹۶۹ میلادی که برای نخستین بار به روی ماه قدم گذاشته، تا به امروز هیچگاه روی کره ماه بازنگشته و دلیل اصلی این موضوع هزینه های بسیار زیاد سفر به ماه است.

moon_and_earth_lroearthrise_frame_0

ماموریت «آپولو ۱۱» که انسان ها توانستند برای اولین بار به کمک آن به روی ماه فرود آیند با برآوردهای امروزی چیزی حدود ۱۵۰ میلیارد دلار هزینه در برخواهد داشت و با توجه به بودجه سالیانه ۱۹.۳ میلیارد دلاری که برای ناسا در سال ۲۰۱۶ اختصاص داده شده، مسلما نمی توان سفر به ماه یا مریخ را با این بودجه در نظر گرفت. اما به نظر می رسد با پیدایش فناوری های جدید این مشکل مدت زیادی دوام نخواهد داشت.

چارلز میلر(Charles Miller) در یکی از گزارش هایش بیان می کند: آمریکا می تواند طی ۵ تا ۷ سال آینده و با هزینه ای حدود ۱۰ میلیارد دلار (۳۰ درصد بیشتر یا کمتر از این) به مریخ یا ماه سفر کند. هزیته ای که کمتر از ساخت یک ناوهواپیمابر بزرگ ایالات متحده است.


 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.