ابزارهای مهندسی در حوزه ایرودینامیک | هوافضای جوان

ابزارهای مهندسی در حوزه ایرودینامیک

هر مهندس یا دانشجوی مهندسی، ممکن است با توجه به مشغله های علمی خود، مکرراً نیاز به روابط یا جداولی پیدا کند که اطلاعاتی خرد (نظیر خواص یک سیال و…) را ارائه می نمایند. مراجعه مکرر به این جداول و روابط به دلیل زمانبر بودن این فرآیند ممکن است بسیار ملال آور باشد. در این شرایط است که محاسبه گرهای مهندسی، نقش کمکی بسیار مهمی را ایفا خواهند نمود.

در ادامه بخشی از پرکاربرد ترین محاسبه گرهایی که برای بسیاری از مهندسین شاغل یا محصل در حوزه ایرودینامیک و پیشرانش مورد نیاز واقع می شوند، معرفی شده اند و لینک هریک از این ابزارهای مهندسی نیز در ذیل معرفی مختصر آن آورده شده است.

  محاسبه گر ایرودینامیک تراکم پذیر و دینامیک گاز

این ابزار با شش ماشین حساب مجزا، نیازهای کاربر در محاسبات پر کاربرد مربوط به خواص در جریان تراکم پذیر ایزنتروپیک، جریان گذرنده از امواج ضربه ای (قائم، مایل و مخروطی) و همچنین جریان های فنو (Fanno) و ریلی (Rayleigh) را برطرف می کند.

استفاده از این ابزار
 محاسبه گر اتمسفر استاندارد (۱۹۷۶)

محاسبات جریان هوا بر روی یک وسیله پرنده، نیازمند آن است که خواص ترمودینامیکی هوا در ارتفاع پروازی آن مشخص باشد. این نیاز توسط مدلسازی هایی بر طرف می شود که رابطه خواص هوا با ارتفاع را توصیف می کنند. یکی از جدیدترین و دقیق ترین این مدل ها، “اتمسفر استاندارد ۱۹۷۶” امریکاست که در این ابزار در دسترس است.

استفاده از این ابزار
 محاسبه گر خواص ترمودینامیکی سیالات

بسیاری از محاسبات و فرمول های دینامیک سیالات و ایرودینامیک، نیازمند اطلاع از خواص سیال مورد نظر هستند. این مسأله در حالت عادی نیازمند محاسبات وقت گیر از طریق فرمول های مربوطه و یا مراجعه به جداول و… است. این محاسبه گر، شما را از این اتلاف وقت بی نیاز خواهد کرد (پیش از مصرف، واحدها را از حالت انگلیسی به حالت واحدهای بین المللی تبدیل کنید)

استفاده از این ابزار
 محاسبه گر پارامترهای آشفتگی

در یک حل CFD، استفاده از بسیاری از مدل های آشفتگی، نیازمند مقدار دهی به چند پارامتر است تا با خارج نمودن آن پارامترها از حالت مجهول، دستگاه معادلات بسته شود. این مقدار دهی باید بر اساس فرمول های مشخصی انجام شود. در این ماشین حساب، با چند ورودی ساده (بر اساس هندسه حل)، جواب نهایی این فرمول ها برای پر کاربردترین مدل های آشفتگی (k-e و k-w) محاسبه می شود.

استفاده از این ابزار
 محاسبه گر ارتفاع سلول مجاور دیواره در یک مش مربوط به حل CFD

در صورتی که با پروفیل سرعت در لایه مرزی آشفته آشنایی داشته باشید، مطلع هستید که در یک شبکه عددی(مش) مناسب برای حل عددی، اولین سلول مجاور دیواره باید به حدی ریز باشد که این پروفیل سرعت با دقت مناسبی محاسبه شود. این ماشین حساب به شما کمک می کند تخمین درستی از حداکثر ارتفاع مجاز این سلول، با توجه به +y مجاز در مدل آشفتگی مورد استفاده، داشته باشید.

استفاده از این ابزار

خواهشمند است در صورتی که از ماحصل تجربیات علمی خود، پیشنهادی برای تکمیل فهرست فوق دارید، در بخش نظرات (ذیل صفحه) ارسال نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله امنیتی را وارد کنید. * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.